Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

radioswinoujscie.pl • Środa [05.04.2017, 07:29] • Polska

Octavia - Plus Minus Infnity

Przedstawiamy premierowy singiel “Plus Minus Infnity” w wykonaniu Octavii. Utwór został nagrany, wyprodukowany i wydany przez brytyjskiego wydawcę. Zapowiada nowy album artystki, nad którym pracują muzycy znani ze współpracy m.in. z Amy Winehouse.

Do tej pory artystka kojarzona była ze środowiskiem jazzowym: polskim i brytyjskim, ale to już przeszłość. Octavia zdecydowała się pokazać tym razem z zupełnie innej strony. Jej no-we kompozycje to świetnie skrojone, popowe kawałki w najlepszym wydaniu.

Octavia tworzy swój własny muzyczny styl łącząc w popie słowiańską melodyjność z hip ho-powym groovem i tanecznymi rytmami. Jej nowy utwór jest tego idealnym przykładem. Octavia nazywa ten styl FUTURE POP. Skąd takie określenie? „Muzyka pochłania mnie całkowicie. Robiłam w życiu wiele rzeczy, ale muzyka zawsze była na pierwszym miejscu. Ciągle szukam inspiracji. Moje utwory powstają w sposób częściowo tradycyjny, ale czę-ściowo w sposób będący znakiem naszych czasów - wirtualnie, na łączach z ludźmi z kilku kontynentów. Starałam się wykorzystać tę wielowątkowość i różnorodność kultur środowiska, z którym pracuję. Słychać to w mojej muzyce.”

Octavia pochodzi z Polski, ale żyje i pracuje także w Londynie. Jest utalentowaną piosenkar-ką - posiada skalę głosu obejmującą cztery oktawy, pisze zarówno muzykę jak i teksty. Jest flecistką.

Jest absolwentką Uniwersytetu Muzycznego im. Fryderyka Chopina w Warszawie, Podyplo-mowego Studium Jazzowego im. H. Majewskiego w Warszawie. Stypendystką Conservato-rium A. Casselli w L'Aquilli i Santa Cecilia w Rzymie we Włoszech (flet poprzeczny i śpiew operowy).
Wokalistka współpracuje ze znakomitymi muzykami znanymi w kraju i na świecie, takimi jak: Krzesimir Dębski, Piotr Rubik, Tomasz Szymuś , Michał Urbaniak i inni.

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz
 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?