Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

radioswinoujscie.pl • Czwartek [13.04.2017, 09:36] • Europa

Polecamy - The Moon - Nów

Polecamy - The Moon - Nów

Autor filmu: radioswinoujscie.pl

The Moon zakończył nagrywanie albumu „Nów”, premiera płyty 10.05.2017, teledysk już w sieci

Rozpoczęta pod koniec stycznia sesja nagraniowa The Moon dobiegła końca. Dzięki współpracy z sopocką firmią Solion, album pojawi się na sklepowych półkach w majową pełnię Księżyca - 12.05.2017
„Nów” to 12 autorskich kompozycji, prezentujących świeże spojrzenie na klasyczne rockowe granie. Od nastrojowego utworu „Ślady”, poprzez progresywne „Tul”, przebojowy „ASAP”, do punkowej „Pani Domu. Sami autorzy swoją twórczość nazywają po prostu Moon Rock.
Płyta powstała pod okiem Mateusza Machnikowskiego, odpowiedzialnego za produkcję, miks i mastering albumu. Jarosław Chęć – wokalista/gitarzysta zespołu CREW wspierał produkcję wokali i wystąpił gościnnie w jednym z utworów, a za instrumenty klawiszowe zabrał się Wojtek Horny, muzyk ONA i KOMBII. W składzie zespołu znajdziemy między innymi ex gitarzystę zespołu KANCELARYA (Zabiorę Cię), czy perkusistę metalowego MESS AGE. Elementy doświadczenia w połączeniu z muzyczną świeżością i poplątanie gatunków muzycznych - efekt niezwykle intrygujący.
Pierwszym teledyskiem promującym materiał, jest obraz do utworu „Ślady”, wyprodukowany przez Adama Tarnowskiego – już od kilku dni dostępny w sieci. To tylko początek efektów współpracy zespołu z Klip48. W maju, dwa dni po premierze płyty, muzycy pokażą drugi klip promujący album. A jeszcze przed wakacjami zobaczycie i usłyszycie The Moon w bardzo letniej i radosnej odsłonie, film i piosenka w sam raz na urlop.
12.05.2017, w gdańskim klubie Metro będzie miała miejsce premiera teledysku ”Obojętność” i tym samym zespół rozpocznie USŁYSZ KSIĘŻYC LIVE 2017, serię koncertów prezentujących nowy materiał.
12.05 – Gdańsk - Metro
13.05 – Wejherowo – SamotnaF
19.05 – Malbork – Alternatywa
26.05 – Nowy Dwór Gdański – Sofa
27.05 – Chojnice – Wlad
03.06 – Kościerzyna – Exodus
29.07 – Krokowa – Dni Gminy Krokowa
12.08 – Starkowo – DeLuxe Festiwal

Więcej informacji na: www.the-moon.pl

Bio:
The Moon pierwsze kroki postawił w 2012 roku, ale dopiero z początkiem 2015 uformował się właściwy skład. Gitarzysta Pido, punkowiec lat 80-tych, przenoszący w XXI wiek zbuntowane dźwięki. Basista Jacek, niezwykle sprawny instrumentalista, obracający się wokół Pink Floyd, Dead Can Dance i w klimatach brytyjskiej 4AD. Jaśniejsza strona Księżyca, wokalistka Anna, przez 10 lat związana z Chórem Akademickim, a później kilkoma projektami Trójmiejskiej sceny alternatywnej. Otwieracz, perkusista The Moon, to również bębniarz metalowego Mess Age, od ponad dwóch dekad poświęcony metalowej scenie, współautor kilku albumów wydanych na całym świecie. Gitarzysta solowy Mariusz, to muzyczna perełka zespołu. Artysta z ogromną wrażliwością i niespotykanymi umiejętnościami. Zespołowy bank dźwięków, aranżer i wirtuoz w jednej osobie. W latach 90-tych współtwórca sukcesów zespołu Kancelarya.
Mieszkanka doświadczenia, subtelnych dźwięków, emocji, znakomitych melodii i energicznej rytmiki, to recepta na rockowe przeboje z unikalnym, księżycowym brzmieniem i dowód na to, że polscy rockowi muzycy mają jeszcze wiele do zaoferowania.
The Moon, pod koniec 2015 r. wydał EP „Ślady”, a pół roku później ukazał się materiał „Obojętność”. Utwory z obu mini CD to przedsmak dużego materiału, którego premiera zaplanowana jest na 10 maj 2017 roku.
Podczas akcji promocyjnej, zaplanowanej i przeprowadzonej przez sam zespół, utworom The Moon udało się zaistnieć w wielu stacjach radiowych, a sama grupa uczestniczyła w kilkunastu audycjach, udzielając wywiadów i opowiadając o swojej twórczości. Radio Gdańsk, Radio Rock Time, Polskie Radio Pik, Czwarty Program Polskiego Radia czy Antyradio, to tylko niektóre stacje, na falach których można było usłyszeć zespół. W Radio Orbit przez wiele tygodni The Moon gościł w czołówce listy przebojów, a w podsumowaniu notowań zajął bardzo wysokie, czwarte miejsce, ustępując jedynie naprawdę „dużym” wykonawcom. W sierpniu 2016. trójmiejska formacja zadebiutowała na falach PR WRKL 910 AM w Nowym Jorku, z półgodzinnym wywiadem i prezentacją muzyki w najlepszym czasie antenowym.
Księżyc jest również bardzo aktywny scenicznie. Świetnie sprawdza się w klubach, na autorskich koncertach, gdzie ważny jest bliski kontakt z publicznością. Na dużej scenie The Moon pokazuje się w pełnej okazałości, a muzyka bez przeszkód zdobywa kolejnych słuchaczy. Potrafią również odnaleźć się podczas trochę bardziej niecodziennych imprez, choćby Tetcon 2015, czy… Piknik w Obronie Demokracji. Formacja angażuje się w akcje charytatywne m.in. dla WOŚP oraz WWF (Godzina dla Wilka), ściśle współpracuje z Fundacją Pies Szuka Domu. Ostatni rok to blisko 30 koncertów w całym kraju. Plany na 2017 – premiera płyty i dalsza koncertowa ofensywa.

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?