Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

Camey Records • Czwartek [18.05.2017, 07:24] • Europa

HOUSE HIT: DRAPER feat. SAM SURE"WANT YOU MORE"

DRAPER – 25-cio letni producent, kompozytor, autor tekstów, remixer, urodzony i mieszkający w Kent w Wielkiej Brytanii. Jeżeli poprzednia dekada była okresem idealnym dla pop gwiazd, to obecna przekształca się w dekadę producentów. Idealnym przykładem na tą tezę jest DRAPER, czyli wschodząca gwiazda sceny producentów w UK, która bryluje na tamtejszym rynku dzięki produkcjom, których forma porównywana jest do sztuki. Dzięki inteligentnym tekstom oraz porywającej muzyce stał się rozpoznawalny i traktowany jako muzyczna ikona, która szturmem może podbić rynek muzyczny.

W 2010 roku wydał swoją pierwszą płytę zatytułowaną „The Introduction”, przez co został zauważony przez Oliviera Sykes, założyciela i frontmena Bring Me The Horizon i Drop Dead Clothing. Oliver zauważył w młodym producencie wielki talent i otoczył go swoją pomocą. Dzięki temu DRAPER współpracował przy produkcji utworów dla takich gwiazd jak Ellie Goulding, Rita Ora, Twin Atlantic czy Lapsley, dla której Draper skomponował utwór „Falling Short”, który stał się hitem stacji BBC.
Od tamtego czasu skupia się na pracy w studiu, która jak twierdzi jest jego przeznaczeniem. Spod jego ręki wyszło kilkanaście utworów, które odniosły sukces na brytyjskim rynku, a ostatnim dziełem, które ponownie zostało pozytywnie ocenione przez BBC, był utwór „Break Over You” z repertuaru grupy Prides.
W 2016 roku podpisał umowę z wytwórnią M:UK oraz rozszerzył swoją działalność, uczestnicząc jako DJ w wielu festiwal muzycznych np. Reading and Leeds Festival czy występach na ITV, które są częścią FORMULA E. Po pracowitym lecie, przyszedł czas na skupieniu się nad własnym wydawnictwem, czego efektem jest utwór „Want You More”, do którego dał się zaprosić wokalista SAM SURE.

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz
 
Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?