Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

radioswinoujscie.pl • Czwartek [21.09.2017, 09:36] • Europa

Morrissey prezentuje nowy singiel "Spent The Day In Bed"!

Spent The Day In Bed to pierwszy singiel z nowego, studyjnego albumu Morrissey’a na który czekaliśmy trzy lata. To typowy morrisseyowy utwór – mocnym tekst z kontrastującą radosną, wesołą melodią: Stop…Watching the news, because the news contrives to frighten you (Przestań oglądać newsy, bo one wywołują w tobie strach), z finalnym refrenem: No Bus, No Boss, No Rain, No Train.

Kolejne 11 utworów utrzymane są w podobnym stylu, znanym z poprzednich albumów ex-solisty The Smiths. Nie mogło więc zabraknąć chłostania znanych polityków, kwestionowania autorytetów i przywoływania miłosnych historii w „staroświeckim” stylu. Zabawny, prowokacyjny, wnikliwy i diabelnie inteligentny – cały Morrissey jak zawsze, tym razem na Low in High School.

Więcej muzyki na żywo z nowego albumu, będziemy mogli usłyszeć już wkrótce! Morrissey zagra, poza nowym singlem, kilka utworów z nowego krążka Low in High School 2 października br., jako gwiazda 6 Music Live 2017 w Studio Maida Vale. Będzie to pierwszy występ Morrissey’a od pięciu lat dla BBC.

Album dostępny będzie w formatach: CD, vinyl (w kilku, kolorowych wersjach) oraz limitowana edycja na kasecie magnetofonowej(!). Longplay będzie także dystrybuowany w wersji cyfrowej. Dystrybutorem w Polsce jest Warner Music (więcej szczegółów na www.warnermusic.pl).

Low in High School będzie pierwszym od 2014 roku albumem Morrissey’a i debiutem wydawniczym w barwach BMG. Premiera płyty jest również premierą labelu artysty, étienne, którego działalność będzie wspierała wytwórnia fonograficzna BMG.

Low in High School nagrany został w La Fabrique Studios we Francji oraz w rzymskim Forum Studios Ennio Morricone. Nad całością produkcji czuwał Joe Chiccarelli znany między innymi z pracy z Frankiem Zappą, The Strokes, Beckiem czy The White Stripes.

Morrissey, po rozpadzie legendarnej formacji The Smiths, rozpoczął swoją solową karięrę w 1988 r. longplayem Viva Hate (z tego krążka pochodzą m.in.: Everyday is like Sunday czy Suedehead). Ten, jak i kolejne solowe albumy: Uncle, Your Arsenal czy You Are the Quarry znakomicie oceniane były nie tylko przez publiczność, ale także przez krytyków muzycznych.

W 2013 r. Morrissey opublikował swoją autobiografię (Penguin Classics), która natychmiast znalazła się na liście bestsellerów, a krytycy literaccy, okrzyknęli tę publikację arcydziełem!

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?