Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

radioswinoujscie.pl • Czwartek [05.10.2017, 12:04] • Polska

Piękna i utalentowana - Mor Karbasi w Szczecinie 6 listopada (Morze Muzyki 2017)

Piękna i utalentowana - Mor Karbasi w Szczecinie 6 listopada (Morze Muzyki 2017)

Autor filmu: radioswinoujscie.pl

Zapraszamy na tegoroczną edycję cyklu Pomorze Zachodnie – Morze Muzyki. Podczas imprezy wystąpi Mor Karbasi - jedna z największych gwiazd muzyki świata (world music). Artystka była w tym roku gwiazdą Siesta Festival, imprezy której pomysłodawcą i dyrektorem artystycznym jest Marcin Kydryński. Zainteresowanie jej występem było tak wielkie (Mor dwukrotnie zapełniła szczelnie Filharmonię na Ołowiance!), że artystka zdecydowała się szybko powrócić do Polski.

Ta charyzmatyczna wokalistka uważana jest przez krytyków i publiczność za następczynię Yasmin Levy. Twórczość Mor Karbasi jest wędrówką w region Morza Śródziemnego śladami Żydów sefardyjskich wypędzonych w XV wieku z Hiszpanii.
Ojciec artystki jest pochodzenia perskiego, przodkowie matki są z Maroka. Sama Mor urodziła się już w Jerozolimie, gdzie rodzina osiadła przed pokoleniami. Jej dziadek był tam szanowanym rabinem, specjalistą od Kabały, a babka została wybrana przez społeczność na mekonenet, swoistą „płaczkę”, która żegna umarłych tradycyjnymi pieśniami.
Mor najczęściej śpiewa w zanikającym języku ladino - starohiszpańskim z silnymi wpływami hebrajskiego, a w swoich kompozycjach czerpie z bogactwa flamenco, fado i tradycji arabskiej. Jest twórczość to unikalne spojrzenie na barwny tygiel kultur jakim jest Półwysep Iberyjski.
Na nowej płycie Mor (Ojos de Novia) wśród zaproszonych gości słyszymy między innymi Richarda Bonę i Tomatito, gwiazdę gitary flamenco.

MOR KARBASI
6 listopada 2017, godz. 19.00
Szczecin, Filharmonia

Bilety w internecie: www.bilety.fm i www.eventim.pl

Punkty sprzedaży: punkt bilety.fm na Zamku Książat Pomorskich w Szczecinie
oraz salony Empik, Media Markt i Saturn w całym kraju
informacje o biletach: bilety@koncerty.com, tel. kom.: 515.759157

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?