Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

radioswinoujscie.pl • Poniedziałek [04.12.2017, 08:09] • Polska

United States of Emotion - Sequel

United States of Emotion  - Sequel

Autor filmu: radioswinoujscie.pl

United States of Emotion (U.S.E) powstał w 2017 roku z inicjatywy kompozytora i producenta Marcina Kuczewskiego oraz songwritera i wokalisty Patryka Kownackiego. Obaj muzycy mają już na swoim koncie współpracę producencką czy kompozytorską z innymi artystami polskiej sceny muzycznej (m.in. LemON, Kasia Wilk, Edyta Górniak, Natalia Lesz i wielu innych) .Tym razem postanowili zjednoczyć swoje siły tworząc projekt, który łączy muzykę pop z przestrzennymi, filmowymi brzmieniami.

Do wykonania piosenki promującej minialbum „Season 1“ młodzi twórcy zaprosili znaną z programu „The Voice of Poland“ Oksanę Predko. Wokalistka w III edycji zachwyciła jurorów. W tym Edytę Górniak, którą wybrała na trenerkę. Oksana ujęła jurorów zarówno oryginalną barwą głosu jak i dużą emocjonalnością swoich wykonań. Słychać to także w nagraniu „Sequel“ Z kolei autorem słów do piosenki „Sequel“ jest pisarz Mikołaj Milcke.
„Sequel“ jest jednym z 4 utworów jakie znalazły się na pierwszej EPce projektu United States of Emotion, która od 25 października jest dostępna w serwisach streamingowych. Na pierwszej EPce znajdują się 2 polskie oraz 2 angielskie piosenki, które zabierają słuchacza do świata emocjonalnych dźwięków. Wszystko utrzymane jest w popowym klimacie, którego dopełnieniem i znakiem firmowym jest chwytliwa melodyka i oryginalne brzmienie. Promocji singla będzie towarzyszył, zrealizowany we Wrocławiu, teledysk w reżyserii Konrada Bąka.
Marcin Kuczewski znany był wcześniej ze współpracy producenckiej i kompozytorskiej z takimi artystami jak: LemON, Kasia Wilk, Natalia Lesz, Magda Steczkowska, Edyta Górniak czy Carmell, której piosenka „Faces“ w 2017 znalazła się w finale polskich preselekcji do Konkursu Piosenki Eurowizji, gdzie zajęła 3. miejsce. Marcin Kuczewski jest również autorem muzyki m.in do filmu „Hel“ w reż Kingi Dębskiej („Moje córki krowy“) oraz od kilku lat głównym kompozytorem muzyki do serialu „Na dobre i na złe“. Wcześniej współtworzył duet MashMish którego piosenki, z hitem „Daj mi czas“ na czele, gościły w wielu stacjach radiowych (RMF FM, Jedynka, Radio Eska oraz wielu stacjach regionalnych) czy popularnych serialach („Prawo Agaty“ - TVN, „W rytmie serca“ - Polsat oraz „Na dobre i na złe“ w TVP2).
Patryk Kownacki to młody i świetnie zapowiadajacy się songwriter, który śpiewa, pisze i komponuje pod pseudonimem Patree C. Półfinalista „Must Be The Music“, otwierał autorskim koncertem pokaz kolekcji #AnjaRubikxMohito, gdzie został doceniony przez Roisin Murphy. Był również półfinalistą prestiżowego międzynarodowego konkursu dla twórców piosenek „International Songwriting Competition“, gdzie w jury zasiadali m.in. Tom Waits, Chris Cornell, Lorde czy Sarah MacLachlan. Oprócz tworzenia piosenek zajmuje się zawodowo tańcem, szkoląc młodzież w Egurrola Dance Studio (Superdebiut Instruktorski). Sam trenował m.in. w Nowej Zelandii pod okiem Parris Goebel (znanej ze współpracy Justinem Bieberem, Rihanną, Arianą Grande, Little Mix).

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?