Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

radioswinoujscie.pl • Środa [02.05.2018, 08:10] • Polska

KOMBI koncert 10-lecia

KOMBI koncert 10-lecia

Autor filmu: radioswinoujscie.pl

Album „KOMBI koncert 10-lecia" to nowe, zremasterowane wydanie płyty będącej zapisem jubileuszowego koncertu zespołu KOMBI, który odbył się 3 sierpnia 1986 r. w Operze Leśnej w Sopocie. Był to pierwszy koncert nagrany przez KOMBI. Album zawiera 9 utworów i został po raz pierwszy wydany na płycie winylowej przez WIFON w 1986 roku i uzyskał status Złotej Płyty.

Był też kilkakrotnie wydany na CD. Obecne wydanie jest trzecim – po wydanych w 2017 r. koncertach 40-lecia i 15-lecia - z kolekcji jubileuszowych albumów koncertowych KOMBI, obejmującej wszystkie dotąd zagrane i nagrane jubileusze KOMBI, na nowe zmasterowane i wydane w podobnej szacie graficznej.
KOMBI to jeden z najpopularniejszych polskich zespołów muzycznych. Od początku do dzisiaj niezmiennie prowadzony jest przez Sławomira Łosowskiego, założyciela, klawiszowca i kompozytora wielu hitów zespołu. Szczyt popularności KOMBI przypadł na dekadę lat 80., ale wiele piosenek zespołu ze „Słodkiego miłego życia" na czele żyje w kolejnych pokoleniach słuchaczy.
Dzisiejsze KOMBI występuje w odnowionym składzie. Wiele z dawnych przebojów zostało współcześnie przez Łosowskiego przearanżowanych, oczywiście z zachowaniem oryginalnego, charakterystycznego dla KOMBI brzmienia, co można usłyszeć na albumie z koncertu 40-lecia. Warto więc teraz sięgnąć po trzecią z jubileuszowej kolekcji płytę „KOMBI koncert 10-lecia" i posłuchać muzyki zespołu w koncertowym wykonaniu sprzed 32 lat. Album ukazała się 27 kwietnia 2018 roku nakładem Wytwórni Muzycznej MTJ.

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?