Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

UNIVERSAL MUSIC • Sobota [19.05.2018, 08:57] • Polska

BASIA zaczyna lato z "Motylami"

To pierwszy od 9 lat studyjny krążek Artystki i prawdopodobnie najbardziej jazzowy w całej Jej karierze! Ale… UWAGA: Basia jak motyl z kwiatka na kwiatek – z piosenki na piosenkę prezentuje tu wszystkie odcienie jazzu. Singiel promujący płytę, pt.: „Matteo”, to Basia w klasycznym wcieleniu, czyli w energicznej sambie, z kołyszącą melodią niesioną w takt perkusji i ubarwioną hiszpańską gitarą. Swingujące „Bubble” i spokojne „Butterfly” idealnie współgrają z optymizmem Basi i wyrazistą grą Dannyego Whitea. Nieco szybsze „No Heartache”, to zwrot w kierunku gatunku funky. „Wheres Your Pride” z bardzo chwytliwym, soulowym refrenem przypomina rocka z początku lat 60..

W soulowym flow rozbrzmiewa „Be.Pop”. „Like Crazy” z dominującą perkusją jest poprzedzone „Rachels Waltz”,

w którym słychać kontrafagot. Jazzująca samba w „Pandoras Box” porywa warstwą instrumentalną oraz niesamowitymi harmoniami Basi. Klasyczne pianino, olśniewająca gitara
i perfekcyjna perkusja, to składniki tytułowego utworu „Butterflies”. Prostota i piękno ballady „Liang and Zhu” wzruszy każdego odbiorcę,

a duet z Markiem Reillym w „Show Time” przypomni wielbicielom Basi najlepsze dokonania zespołu Matt Bianco!

Warto wsłuchać się również w teksty Basi o prawdziwym życiu i szczerych emocjach.

Basi słynącej na świecie z umiejętności łatwego łączenia łączenia jazzu, popu, latynoskich rytmów, R&B i rocka towarzyszą znakomici muzycy:

Danny White grający na instr. klawiszowych, gitarzyści Peter White i Giorgio Serci, perkusista Marc Parnell, basista Andres Lafone, saksofonista Paul Booth i trębacz Kevin Robinson.

CIEKAWOSTKA: W nagraniach wzięli udział muzycy z Uniwersytetu Muzycznego F. Chopina w Warszawie.

„Butterflies” z całą pewnością uplasują się obok poprzednich albumów Basi: „Time and Tide”, „London Warsaw New York”, „The Sweetest Illusion” i „Its That Girl Again”, które sprzedały się w wielomilionowych nakładach. A może jak „Time and Tide” oraz „Lodon Warsaw New York” zyskają status platynowej płyty w USA i nie tylko!

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?