Nasi Partnerzy

Na Facebooku

Jaka pogoda?

Wydarzenia

Braxton Music • Czwartek [21.06.2018, 08:37] • Polska

LAJKERS - Wbijam Na Plażę

Zespół LAJKERS - to duet tworzony przez dwójkę zapaleńców z serca Górnego Śląska, których dawno już połączyła miłość do muzyki. Oboje, pomimo rockowych korzeni, doskonale odnaleźli się w muzyce tanecznej, którą tworzyli wcześniej pod szyldem „Second Impact". Tworzyli bardzo rozpoznawalne i dość ambitne kompozycje (min. „Z kimś takim jak ty", „Debeściak się nazywam", „Takie lubię", „Bzz bzz", czy „Nie było Go tam"), jednak z powodu dość pechowych zbiegów okoliczności, postanowili zamknąć ten rozdział i z całym arsenałem zdobytego doświadczenia. objawić się jako nowa twarz polskiej muzyki tanecznej, pod nazwą LAJKERS.

Prowodyrem całego przedsięwzięcia jest Krzysztof Owczarek, ukrywający się pod pseudonimem drUgi - w skrócie drU - kompozytor, tekściarz, wokalista i producent muzyczny w jednym. Jak donoszą źródła - swoją przygodę z muzyką rozpoczął od beatboxa zapętlonego na magnetofonie, rapując przy tym jeszcze dziecięcym głosem. W późniejszym okresie jego życie zdominowała gra na gitarze w rockowym zespole, którego był również frontmanem. Jednak ekspansja komputerów do świata dźwięków, oraz fascynacja Depeche Mode, mocno zrewidowała zamiłowanie od ciężkich, metalowych brzmień. Gitarę zastąpiła elektronika, a co za tym idzie, zamiłowanie do muzyki tanecznej.

„Drugą nogą" Lajkersów, jest nie mniej istotny DJ Space, niegdyś mocno rozpoznawalny DJ w wielu śląskich klubach. Rafał Kotyrba - bo o nim mowa - to chodząca charyzma, obdarzona mocnym, a nieraz wręcz brudnym głosem. Świetny wokalista, jednocześnie nie pozwalający publiczności na chociażby chwilę nudy. Jego przygoda z muzyką, rozpoczęła się na zajęciach z gitary w Państwowej Szkole Muzycznej w Bytomiu. I podobnie, jak w przypadku drU, przerodziła się później w miłość do muzyki tanecznej. DJ Space jest także miłośnikiem wschodnich sztuk walk. Jest posiadaczem piątego kyu w karate kyokushin, a ostatnio chodzi nieco poobijany, a to za sprawą fascynacji boksem tajskim, znanym również pod nazwą Muay Thai.

Oboje są jak Yin i Yang, jak dwa bieguny magnesu, tworząc razem energetyczno-wybuchową mieszankę pod nazwą Lajkers. Ich poprzedni utwór „Piątek, Piąteczek, Piątunio", bardzo przypadł do gustu wszystkim zwolennikom weekendów.

„Wbijam Na Plażę" to najnowsza propozycja zespołu Lajkers, jakże letnia i słoneczna. Ten wakacyjny utwór przenosi nas na gorącą plażę, pełną dobrej zabawy i dobrego humoru. Główny bohater zamieszania, śpioch, wciąż oczekiwany przez przyjaciół i gotowy do plażowych zabaw, usilnie próbuje się tam dostać, jednak mimo szczerych chęci i samych dobrych zamiarów udaje mu się tam dotrzeć, dopiero gdy plaża już opustoszała. Klip do utworu, kręcony był na polskim morzem.

komentarzy: 0, skomentuj, drukuj

Twoim Zdaniem

Dodaj Komentarz

Dodając komentarz akceptujesz
Regulamin oraz Politykę prywatności.

Zauważyłeś błąd lub komentarz niezgodny z regulaminem?