Naprawdę potwornickie ciekawostki – kiedy nie wiesz co zrobić z „pamiątkami” po byłej

#1. Hefner, ty…

W 1991 w czasopiśmie Playboy pojawiła się kontrowersyjna sesja zdjęciowa z brytyjską modelką Caroline Cossey. Tytuł okładki brzmiał

Cała potworność polegała na tym, że Caroline Cossey urodziła się mężczyzną.

#2. Nie warto było

Badania na pracownikach różnych branż wykazały, że zawód kelnera jest o wiele bardziej stresujący od pracy jako neurochirurg.

Gdyby zmierzono dziś stopień nerwowości polskich kierowców taksówek i innych przewozów, to prawdopodobnie o kelnerach moglibyśmy zapomnieć.

#3. Delikatna instrukcja

W 2017 r. w rząd Rumuni zamierzał depenalizować korupcję w kwotach nieprzekraczających równowartości 180 000 zł.

Taka mała wskazówka dla tych, którzy nie wiedzieli, ile powinno wkładać się do koperty.

#4. Brzmi jak seksizm

Część orkiestr symfonicznych, aby uniknąć oskarżeń o seksizm, przeprowadza ślepe przesłuchania kandydatów, sadzając muzyków za zasłoniętą kurtyną.

Wszystko w imię poprawności, ponieważ przeważająca liczba mężczyzn w orkiestrach komuś się wyjątkowo nie spodobała i ktoś zaczął krzyczeć coś o parytetach i seksizmie. Rzeczywiście, z badań ewaluacyjnych wynika, że dzięki ślepym przesłuchaniom kobiety mają nawet o 50% większą szansę na przejście pierwszych etapów eliminacji.

#5. Palić czy nie palić?

Naukowcy przeprowadzili badanie, w którym 2000 razy próbowali podpalić opary benzyny za pomocą papierosa. Nie udało im się ani razu. Dziwnym trafem filmiki w internecie nie potwierdzają wyników tego badania.

W internecie można z łatwością odnaleźć filmy, na których jakiś skromniej wyposażony w szare komórki użytkownik stacji benzynowej doprowadza do pożaru w trakcie tankowania z pomocą rozżarzonego peta. Naukowcy przebadali temat i przeprowadzili 2000 prób z bardzo różnymi scenariuszami, aby doprowadzić do zapłonu oparów benzyny, jednak nie udało im się powtórzyć tego sukcesu. Wyszli z założenia, że żar papierosa ma temperaturę w granicach 420-600’C, a temperatura zapłonu oparów benzyny wynosi 260’C, więc wszystko powinno z łatwością zabanglać. Okazało się jednak, że wcale tak nie jest, a doprowadzić do zapłonu mogą jedynie bardzo specyficzne warunki, których nie udało się odtworzyć w warunkach laboratoryjnych.

#6. Najlepsze rozwiązanie

W Chorwacji istnieje Muzeum Zerwanych Związków. Można do niego przyjść i zostawić tam jakiś przedmiot, który został nam po niegdyś bliskiej osobie.

Mieści się w Zagrzebiu na ul. Cyryla i Metodego 2 – jeśli się wybieracie. Za samym powstaniem muzeum stoi rozstanie pomysłodawców. Kiedy po kilku latach związku postanowili się rozejść, nie wiedzieli co zrobić z rzeczami, które po związku im zostały – chodziło o różnego rodzaju pamiątki ze wspólnych podróży, wspólne zdjęcia i innego rodzaju drobnostki. Założyli więc muzeum. Dziś można obejrzeć tam pozostawione przez darczyńców obrączki, listy miłosne i inne, niewygodne emocjonalnie pamiątki tego typu.

#7. Jak tam samopoczucie?

Według stworzonej w wyniku badań tabeli szczęścia i zadowolenia z życia okazuje się, że najbardziej cieszymy się gdzieś koło dwudziestki, następnie do pięćdziesiątki robimy się coraz smutniejsi, by potem znów zacząć bardziej cieszyć się życiem.

Tak więc wykres naszej radości ma kształt litery U, z największym dołem rozciągającym się od 40 do 50 urodzin. Chociaż i przy 30 robi się już wyjątkowo smutno. Dlatego jeśli jesteś dziś wyjątkowo wkurwiony i niezadowolony z życia, a nie skończyłeś jeszcze 50, to nauka mówi jasno: będzie jeszcze gorzej, przygotuj się na to. 😉

#8. Wygrali!

Miejscowość Moriusaq na Grenlandii w 2009 r. zamieszkiwały 3 osoby. W 2010 r. w wyniku aktu dokonanego w samoobronie liczba mieszkańców spadła do 2 osób.

Tymi osobami byli ojciec z synem. Kiedy wyeliminowali już ostatniego sąsiada, wyprowadzili się z wioski i od końca 2010 r. jest to miejsce opuszczone.

W poprzednim odcinku koleś zjadł samolot, dostał za to nagrodę i ją też zjadł

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: Joemonster.org

Podziel się!

Dodaj komentarz