Abarth 124 rally pomyślnie zadebiutował w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, w drugiej rundzie Mistrzostw Europy ERC2 i pierwszym Abarth Rally Cup

Hiszpańscy kierowcy – prowadzący Abartha 124 rally zespołu SMC Junior Motorsport – wygrali w kategorii ERC2 i R-GT w Rajdzie Wysp Kanaryjskich, wyprzedzając swoich rodaków i kolegów z drużyny Carlosa Garcię Pereza i Jordi Diaza Negrina, którzy znajdowali się na czele rankingu. Oprócz tego, obaj Hiszpanie zdobyli 16. miejsce w klasyfikacji ogólnej i wyróżnili się wśród załóg w samochodach z napędem na dwa koła. Dzięki temu sukcesowi, Monarri prowadzi teraz w klasyfikacji Abarth Rally Cup Mistrzostw Europy ERC2 i w Pucharze samochodów z napędem na dwa koła Spanish Rally Championships, którego jest aktualnym mistrzem. Na trzecim miejscu znaleźli się Polacy Dariusz Poloński i Łukasz Sitek, a na czwartym Włosi Andrea Nucita i Michele Ferrara – spóźnieni w pierwszym etapie z powodu problemu technicznego rozwiązanego przez zespół pod koniec pierwszego dnia zawodów. Drugiego dnia Nucita podjął próbę powrotu, uzyskując dobre wyniki na szybszych odcinkach specjalnych charakteryzujących się dużą widowiskowością oraz wymagających technicznie, co dodatkowo przyciągnęło uwagę publiczności.

„Jestem podekscytowany zwycięstwem w hiszpańskim etapie Mistrzostw. Publiczność mnie wspierała w obu etapach. Wersja 2019 Abartha 124 jest mocniejsza i ułatwia uzyskanie doskonałych wyników czasowych na wszystkich rodzajach tras” – powiedział Alberto Monarri.

„To są drogi, na których zaczynałem się ścigać i jestem zadowolony z rezultatu. Jestem pod wrażeniem osiągów Abartha 124 rally, którego prowadziłem po raz pierwszy” – dodał Carlos Garcia Perez.

„Po wypadnięciu z drogi, co znacznie mnie spowolniło w pierwszym etapie, w drugim skoncentrowałem się na nauce prowadzenia tego niesamowitego samochodu. Doświadczenie to przyda mi się w kolejnych wyścigach Mistrzostw” – skomentował swój wyścig Dariusz Poloński.

„Początek był trudny, ale w drugiej części pokazałem, że samochód potrafi nawiązać walkę, co zresztą od dwóch sezonów daje mi wiele satysfakcji” – dodał Andrea Nucita.

W 16 próbach specjalnych Monarri odniósł 8 zwycięstw, Nucita 7, a Garcia Perez 1. Kolejna runda Abarth Rally Cup to Rally Liepaja na Łotwie od 24 do 26 maja, gdzie Abarthy 124 rally ścigać się będą po szutrowej drodze.

Klasyfikacja Abarth Rally Cup po Rajd Wysp Kanaryjskich: 1. Monarri-Chamorro 25 punktów; 2. Garcia Perez-Diaz Negrin 18; 3. Poloński-Sitek 15; 4. Nucita-Ferrara 12.

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Podziel się!

Dodaj komentarz