Ale kwiatki – czyli Promenadą Zdrowia jeszcze w kwietniu

Ale kwiatki - czyli Promenadą Zdrowia jeszcze w kwietniu
50 gatunków różnych roślin zostanie nasadzonych na Promenadzie Zdrowia jeszcze w kwietniu. Przejdziemy i przejedziemy (na rolkach czy rowerze) po niej jeszcze w tym miesiącu.

Inwestycja będzie oddawana w dwóch etapach. W kwietniu gotowy ma być fragment od ul. Małachowskiego do Energetyków, natomiast do końca maja od Energetyków do Powstańców Ślaskich wraz z wjazdami na plażę.
Ale kwiatki - czyli Promenadą Zdrowia jeszcze w kwietniu [1]

Już rozpoczęło się nasadzanie roślinności na promenadzie. Kilka miesięcy temu w ramach nasadzeń kompensacyjnych w rejonie przyszłego ogrodu sensorycznego dosadzono 10 drzew w tym trzy platany. Teraz dochodzą kolejne rośliny. Będą także nowe drzewa – łącznie 160 sztuk grabów, brzóz i jarząbów. Będą one tworzyły m.in. szpaler oddzielający ścieżkę rolkową od rowerowej.

Do tego krzewy, trawy, byliny o takich nazwach jak choćby: pęcherznica kalinolistna, jeżówka purpurowa, penstemon naparstnicowaty, imperata red baron, wisteria, ostnica i wiele innych.Ale kwiatki - czyli Promenadą Zdrowia jeszcze w kwietniu [2]

Zamontowane są już niemal wszystkie elementy tzw. małej architektury: tunele, zacieniacze, część ławek. W poniedziałek (8 kwietnia) ma się rozpocząć wylewanie betonu (koloru czerwonego) na ścieżkę rowerową.

Nowe rośliny, trawniki i czerwona ścieżka rowerowa i białe trakty spacerowe sprawią, że z dnia na dzień Promenada Zdrowia będzie się stawać coraz bardziej kolorowa.

Jeszcze przed świętami ma być otwarte nowobudowane przejście na plażę na wysokości ul. Trentowskiego.
Natomiast w maju i czerwcu wykonane zostaną także nasadzenia kompensacyjne drzew po obu stronach nowej promenady (około tysiąca sztuk).
www.swinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz