Nowości tegorocznej XX edycji Baltic Polonez Cup Race 2019

Nowości tegorocznej XX edycji Baltic Polonez Cup Race 2019
Z przyjemnością informujemy, że przeprowadzimy w tym roku testową klasyfikację wszystkich jachtów, które wystartują w grupach przelicznikowych ORC w dwóch nowych formułach przeliczeniowych: Yardstick – Narodowa niemiecka formuła przeliczeniowa z 35 letnią historią – szeroko stosowana u naszych zachodnich sąsiadów KLR – niemiecka formuła przeliczeniowa KLR (Klassiker-Rennwert) opracowana w roku 1994 przez pana Enno Thyen z Lubeki – Freundeskreis Klassische Yachten.

Jeśli wyniki po przeliczeniu powyższymi formułami będą obiecujące (wystarczająco porównywalne do przeliczenia według profesjonalnej formuły ORC) – rozważymy decyzję o wprowadzeniu jednej z tych formuł lub obu w kolejnej edycji naszej imprezy.

Formuły Yardstick i KLR są formułami całkowicie bezpłatnymi i prostymi w użyciu i dostępnymi dla większości jachtów.

Przypomnę, że aktualnie główna nagroda "Puchar Poloneza" jest do zdobycia w grupie Single ORC. Rozważymy zmianę grupy jeśli wyniki przeliczenia w obu grupach będą satysfakcjonujące (porównywalne do ORC)

Powodami testów nowych formuł są:

1 – bardzo wysokie koszty pomiarów i wznowień świadectw ORC, oraz zbyt skomplikowane dla przeciętnego żeglarza przepisy formuły ORC

2 – brak zaangażowania Komisji Żeglarstwa Morskiego PZŻ we współpracę i wsparcie naszej imprezy (nowe władze KŻM PZŻ faworyzują od dwóch lat w sposób widoczny imprezy organizowane wyłącznie w woj. pomorskim)

Bardzo dobrze oceniamy natomiast współpracę z KŻM PZŻ w latach 2016 i 2017 (poprzednie władze PZŻ).

Życzymy sukcesów wszystkim uczestnikom w Jubileuszowej XX edycji Baltic Polonez Cup Race 2019

Zapraszamy do uczestnictwa i kibicowania.

Zgłoszenia ruszyły 1 marca 2019 i potrwają do końca lipca (w przypadku wyścigu długiego) i do dnia startu (w wyścigach krótkich i średnich).

Podobnie jak w latach poprzednich organizatorem jest Fundacja Żeglarska Sailportal.pl, a impreza ma w roku 2019 status Mistrzostw Żeglarzy Samotników i Załóg Dwuosobowych Fundacji Żeglarskiej Sailportal.pl (suma wszystkich 5 wyścigów)

Harmonogram Regat jest podobny do harmonogramów ostatnich lat, żeglarze będą rywalizować w pięciu wyścigach na trzech dystansach:

* 10.08.2019 – wyścigi krótkie podczas Festiwalu Pyromagic w Szczecinie – Odra i North East Marina

* 12.08.2019 – wyścigi średnie – Zatoka Pomorska Świnoujście – Marina OSIR Świnoujście

* 13.08.2019 – Główny wyścig długi – wyścig „o Puchar Poloneza” na trasie Świnoujście – Christianso – Świnoujście

Na żeglarzy i gości czekają również dodatkowe spotkania o charakterze kulturalnym. Harmonogram wydarzeń dodatkowych jest w trakcie zatwierdzania.

Bardzo dziękujemy za wsparcie tegorocznym partnerom:

Szczecińska Agencja Artystyczna, Miasto Szczecin, Żegluga Szczecińska, Miasto Świnoujście, Żaglownia Narwal, Targi Boatshow Poland Łódź, Telewizja Świnoujście, Telewizja Pomerania, Magazyn Wiatr, Komenda Policji w Świnoujściu, OSA K.Sawczuk i J.Orlikowski, Kadruk, Grawer Piotr Nycz, CSL, Stara Rzeźnia, North East Marina, Marina OSIR Świnoujście, Infoludek.pl, Prestiż, Wydawnictwo Nautica, By The Wind Media i inni

źródło: www.swinoujscie.pl Źródło: Radio Świnoujście

Podziel się!

Dodaj komentarz