Po strajku nauczycieli – sesja nadzwyczajna o wynagrodzeniach

Po strajku nauczycieli - sesja nadzwyczajna o wynagrodzeniach
Już w poniedziałek radni zadecydują, czy strajkujący niedawno nauczyciele i pozostali pracownicy oświaty dostaną wynagrodzenie za czas protestu. Chodzi o zgodę na zawieranie porozumień pomiędzy dyrektorami szkół i przedszkoli a związkami zawodowymi działającymi w oświacie. Sesja rozpocznie się o godzinie 14.

Cel zwoływanej na poniedziałek nadzwyczajnej sesji jest jeden: podjęcie uchwały w sprawie ustalenia kierunków działania dla prezydenta zmierzających do wypłacenia pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie wszystkim strajkującym nauczycielom oraz innym pracownikom oświaty.

Chodzi o to, by rada miasta wyraziła zgodę na zawieranie porozumień pomiędzy dyrektorami szkół a związkami zawodowymi działającymi w oświacie. Porozumienia umożliwią wypłatę pełnego wynagrodzenia za okres strajku w oświacie.

Rada miasta uważa, że Świnoujście i jego mieszkańcy mają moralny obowiązek solidaryzowania się ze strajkującymi nauczycielami, którzy walczyli o poprawę swoich wynagrodzeń, które obecnie znajdują się na niskim poziomie odbiegającym w społecznej ocenie od poziomu przynależnemu wykonywaniu jakże ważnej funkcji zawodowej oraz społecznej – czytamy w uzasadnieniu projektu uchwały. – Rada miasta stoi na stanowisku, że w związku z legalnie przeprowadzonym strajkiem oraz analizami prawno – formalnymi zaistniałej sytuacji, istnieje podstawa prawna do zawarcia porozumienia pomiędzy pracodawcą a pracownikami umożliwiająca wynegocjowanie formy wypłaty środków finansowych pozostających w dyspozycji poszczególnych szkół i przedszkoli.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz