Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową, po raz pierwszy środki unijne trafią do tego sektora gospodarki!

Wielofunkcyjny ponton do budowy, wodowania i transportu kadłubów statków, ich elementów oraz konstrukcji wielkogabarytowych. Właśnie tak projekt zrealizuje działająca od ponad 25 lat w branży stoczniowej szczecińska firma Finomar, która jest pierwszym z beneficjentów środków unijnych wywalczonych przez marszałka Olgierda Geblewicza na wsparcie kluczowego dla rozwoju Pomorza Zachodniego sektora gospodarki. W najbliższy piątek o godzinie 12 zapraszamy na podpisanie umowy wsparcia środkami Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2014-2020.

– Uruchomienie wsparcia dla branży stoczniowej było jednym z tych wyzwań, które potraktowałem bardzo osobiście. Jeszcze w 2014 roku przygotowaliśmy założenia naszego programu pomocowego dla branży okrętowej, który najpierw zaakceptował rząd a następnie Bruksela. Gdy otrzymaliśmy zielone światło natychmiast rozpoczęliśmy szerokie konsultacje. Lada moment wywalczone w Brukseli 60 mln zł zacznie płynąć dla firm z Pomorza Zachodniego. Po praz pierwszy w historii środków unijnych ten sektor otrzyma wsparcie. To wspaniały moment. – mówi marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Realizowany przez Finomar projekt tzw. wielofunkcyjnego pontonu wykorzystuje innowacyjne rozwiązania techniczne i sposób funkcjonowania opatentowane przez przedsiębiorstwo. Inwestycja będzie realizowana w ramach działania 1.5 Inwestycje przedsiębiorstw wspierające rozwój regionalnych specjalizacji oraz inteligentnych specjalizacji RPO WZ 2014-2020 i specjalnego konkursu dedykowanego projektom zakładającym innowacyjność i konkurencyjność przemysłu stoczniowego. Dzięki staraniom Samorządu Województwa Zachodniopomorskiego po raz pierwszy środki unijne wesprą sektor stoczniowy i to aż 24 projekty, których wartość przekracza 74 mln zł.

Pomorze Zachodnie wspiera branżę stoczniową,
po raz pierwszy środki unijne trafią do tego sektora gospodarki!
Piątek, 12 kwietnia 2019 r., godzina 12, Finomar, ul. Łady 2 w Szczecinie

W wydarzeniu wezmą udział:
Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego – Olgierd Geblewicz
Dyrektor Zarządu, Finomar – Roman Lis
Zastępca Dyrektora Zarządu, Finomar – Beata Kordecka
Zachodniopomorski Klaster Morski – Andrzej Montwił i Arkadiusz Święch
Pełnomocnik marszałka ds. gospodarki morskiej – Rafał Zahorski
Przedstawiciele Wydziału Zarządzania Strategicznego UM WZ i Wydziału Wdrażania RPO UM WZ

Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego
Biuro Prasowe
Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz