Radna Agatowska upomina się o Miejską Stację Paliw

Radna Agatowska upomina się o Miejską Stację Paliw
Szalejąca drożna na każdym odcinku egzystencji w naszym mieście powoduje, że w Świnoujściu ponosimy dużo większe koszty utrzymania. Jednym z takich kosztów jest paliwo dla naszych czterech kółek.

Radna Joanna Agatowska z SLD w swojej interpelacji pyta, czy rozpatrywany jest wariant zlokalizowania na terenie Bazy Autobusowej Miejskiej Stacji Paliw?

Jako przykład radna Joanna Agatowska na swoim profilu FB podaje przykład miasta Stalowa Wola, gdzie gmina na swoim terenie wybudowała Miejską Stację Paliw. Paliwo tam jest tańsze nawet o kilkadziesiąt groszy na litrze! niewątpliwie wpłynie to na ceny paliwa na stacjach komercyjnych, które bedą musiały obniżyć swoje marże. Paliwa do Miejskiej Stacji Paliw w Stalowej Woli dostarcza Orlen.

Jak widać nie jest to problem i miasto może to zorganizować. Chociaż jest jeden ważny warunek. Władze Miasta muszą chcieć!

W istocie radna ma rację, gdyż, niewątpliwie wpłynęłoby to na obniżenie kosztów paliwa w naszym mieście. W interpelacji podkreśla również, że KA.Sp. z .o.o miałby dodatkowy duży dochód, który przecież można by spożytkować na rzecz poprawy działalności spółki.

W odpowiedzi dla radnej możemy wyczytać, że spółka nie podejmowała i nie podejmuje działań z uzyskaniem koncesji w zakresie obrotu paliwami płynnymi. Ogólnodostępna stacja paliw wymaga spełnienia pewnych warunków technicznych oraz zabezpieczenia finansowego, a tych spółka nie spełnia i nie posiada.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz