Świnoujście – rowerowy raj?

Świnoujście - rowerowy raj?
Świnoujście od wielu lat inwestuje w rozwój sieci rowerowych. To dobra wiadomość, gdyż poruszanie się rowerem staje się dla mieszkańców po prostu koniecznością. Turyści z kolei cieszą się możliwością rowerowego zwiedzania miasta.

Gorzej jednak z jakością ścieżek, czasem z ich "ślepym zakończeniem" czyli niekończeniem oraz z uliczną infrastrukturą. Jakie by to nie były powody, to na pewno w rozwój infrastruktury rowerowej należy inwestować. Rzeczywistość pokazuje, że dużo bardziej niż to co mamy.
Świnoujście - rowerowy raj? [1]

Świąteczne i weekendowe najazdy turystów obnażają duże braki miasta w tym zakresie. Zdecydowanie brakuje poręczy czy stojaków do pozostawienia rowerów. Jak widać tak jak kierowcom samochodów w Świnoujściu doskwiera katastrofalny brak miejsc parkingowych – tak podobnie sytuacja wygląda w przypadku rowerów.

To co na pewno dobrze w Świnoujściu działa, to wypożyczalnie rowerów. Jest ich dużo i są dobrze zorganizowane, a rowery dobrej klasy. Mieszkańcy potrzebują jednak bezpiecznych ścieżek, które pozwolą im szybko przemieszczać się do pracy. Turyści za to ciekawych i atrakcyjnych tras rowerowych, które pozwolą im zwiedzać najciekawsze miejsca Wyspy Uznam i Wolin.

Więc apelujemy do Pana Prezydenta. Więcej ścieżek rowerowych i więcej stojaków na rowery!
Nie potraficie od lat zbudować parkingów, zamocujcie chociaż stojaki na rowery. Mamy nadzieję, że to nie przerasta możliwości miejskich urzędników i miejskiego budżetu.
źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz