#TrashChallenge dotarł do Świnoujścia!

#TrashChallenge dotarł do Świnoujścia!
Trash Challenge lub Trash Tag to inicjatywa społecznościowa, która została zainicjowana 5 marca 2019 r przez Amerykanina Byron Roman'a,a której idea polega na znalezieniu bardzo zaśmieconego miejsca i posprzątaniu go, zrobieniu z akcji zdjęć, a następnie wskazaniu kolejnych osób do wykonania też tego zadania. Inicjatywa została bardzo szybko i pozytywnie odebrana również w Polsce, gdzie podejmowały ją głównie redakcje medialne, ale i szkoły.

Trash Challenge zawitał i do Świnoujścia dzięki inicjatywie mieszkanki Diany Skrockiej, która w dniu 28 kwietnia utworzyła na FB wydarzenie i zaprosiła mieszkańców do współudziału. Diana napisała: "Z racji moich zbliżających się urodzin chciałabym zrobić coś nie tylko dla siebie. Wiem że dużo osób zbiera pieniążki na szczytne cele, ja wolę działać! Nasze miasto często walczy z okropnymi ludźmi zostawiającymi śmieci w parkach, lasach, na plaży. Zadbajmy o nasze miasto!

Zbierzmy się i pójdźmy razem zebrać kilka worków!! Wstępna propozycja terminu 🙂 bo wolne 😉 proponuje sprzątanie w parku przy "kaczkach". Śmiało zapraszajcie innych 😉 więcej rąk do zbierania śmieci!!

Na zaproszenie zaczęli odpowiadać znajomi i nieznajomi Diany. Jako jedna z pierwszych zareagowała również radna Joanna Agatowska, która zainteresowała akcją firmę Remondis. Uczestnicy akcji otrzymali od niej rękawiczki i worki na śmieci.
#TrashChallenge dotarł do Świnoujścia! [1]

3 Maja o godz. 12.00 na placu piknikowym ul. Jachtowej spotkała się grupka kilku osób, które przyszły na zaproszenie Diany. Szybko rozeszły się po Parku Zdrojowym i wysprzątały część przy ul. Jachtowej. Zebrano kilkanaście worków śmieci.

Sprzątająca grupa wzbudzała spore i bardzo pozytywne zainteresowanie spacerowiczów, którzy mimo niesprzyjającej pogody aktywnie korzystali z dnia świątecznego spacerując po okolicy.

W naszej ocenie inicjatywa Diany jest godna najwyższej pochwały, bo dbałość o nasze środowisko i otoczenie powinna być duża. Trzeba też o tej dbałości przypominać i ją promować wśród mieszkańców i turystów. Miasto to nie śmietnik.

Przypominamy! Śmieci powinny lądować w koszach na śmieci, a nie na plaży, w lasach i parkach Świnoujścia! Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz