Wybrzeże Władysława IV może być atrakcyjniejsze

Wybrzeże Władysława IV może być atrakcyjniejsze
Stworzenie bulwaru na Wybrzeżu Władysława IV na odcinku od ulicy Marynarzy aż do promu będzie niewątpliwą atrakcją turystyczną – uważa radny Jan Borowski i apeluje w tej sprawie do prezydenta.

– Niewątpliwym atutem naszego Miasta jest jego położenie nad wodą – uważa radny PO Jan Borowski – dlatego wzorując się na innych miastach takich jak Warszawa, Szczecin czy Wrocław, zwracam się z wnioskiem o rewitalizację Wybrzeża Władysława IV na odcinku od ul. Marynarzy, aż do promu. Stworzenie świnoujskiego bulwaru będzie niewątpliwą atrakcją turystyczną, miejscem spotkań oraz przyjazną przestrzenią publiczną pełniącą funkcje rekreacyjne – apeluje radny do prezydenta Janusza Żmurkiewicza.

– Zgadzam się z Pana wnioskiem o konieczności rewitalizacji Wybrzeża Władysława IV – zamiast prezydenta odpowiada jego zastępca Barbara Michalska.- Tak naprawdę to jest ona przeprowadzana już od kilku lat – wymieniona została infrastruktura podziemna tj. sieć cieplna i sieć elektroenergetyczna. Obecnie trwa budowa infrastruktury służącej do odprowadzenia wód opadowych. Planowane jest też w bieżącym roku wydzielenie drogi rowerowej. Kolejne etapy (m.in. niezwykle kosztowne roboty hydrotechniczne) będą przedmiotem analiz przy tworzeniu budżetu inwestycyjnego w następnych latach.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz