Wyprawa do Łodzi po melexa zakończyła się śmiertelnie dla dwóch świnoujścian

Wyprawa do Łodzi po melexa zakończyła się śmiertelnie dla dwóch świnoujścian
Kierowca i pasażer lawety, która zmierzała 20 maja wieczorem w ciągu drogi krajowej nr 12 nie powrócą do domu. Według wstępnych ustaleń Policji około godz. 20.00 kierujący samochodem ciężarowym, jadąc w kierunku Sulejowa, zjechał na przeciwległy pas i zderzył się z lawetą. Uczestnikiem wypadku był także samochód osobowy, którego kierowca, chcąc uniknąć zderzenia gwałtownie zjechał z drogi.

Po zderzeniu, kierujący oraz pasażer lawety zostali uwięzieni w pojeździe. Aby uwolnić ich ze zgniecionej karoserii musieli interweniować strażacy. Na ten moment czekała już ekipa Pogotowia Ratunkowego. Lekarze przystąpili do natychmiastowej reanimacji. Niestety, ich wysiłki nie przyniosły rezultatu. Obaj mężczyźni zmarli. Jak dowiedział się portal iswinoujscie.pl ofiary wypadku pochodziły ze Świnoujścia. Ich wyjazd związany był z prowadzoną przez nich działalnością. Zamierzali przywieźć do Świnoujścia zakupionego w Łodzi melexa. Informacja o wypadku obiegła łódzkie media. Informację w tej sprawie przekazała także aspirant Ilona Sidorko. W komunikacie KMP czytamy:

Piotrkowscy policjanci pod nadzorem prokuratora wyjaśniają okoliczności tragicznego wypadku, do którego doszło 20 maja 2019 roku około godziny 19.30 na 410 kilometrze DK 12 we Włodzimierzowie.

Z ustaleń policji wynika, że 40- letni mieszkaniec powiatu kutnowskiego, kierujący samochodem ciężarowym mercedes z naczepą z niewyjaśnionych przyczyn zjechał na przeciwległy pas ruchu i doprowadził do zderzenia z pojazdem opel corsa (podróżowały 3 osoby, bez poszkodowanych), a następnie zderzył się czołowo z lawetą renault master. W wyniku zdarzenia śmierć poniosło dwóch mieszkańców Świnoujścia (47- letni kierowca oraz 45-letni pasażer) podróżujących lawetą. Droga zablokowana do wczesnych godzin porannych. Decyzją prokuratora ciała denatów zabezpieczono w prosektorium. Kierowcy mercedesa i opla byli trzeźwi.

dzienniklodzki.pl/smiertelny-wypadek-na-dk-12-przyglow-sulejow-na-polance-ciezarowka-zderzyla-sie-z-laweta-dwie-osoby-nie-zyja-zdjecia-film/ar/c1-14145925
źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz