Zakleszczone autobusy, paraliż komunikacyjny – co jeszcze czeka kierowców na naszych ulicach?

Zakleszczone autobusy, paraliż komunikacyjny - co jeszcze czeka kierowców na naszych ulicach?
Autobusy dosłownie ocierające się na zakrętach o zaparkowane samochody, korki, kolejki, sznury samochodów polujących na skrawek wolnego miejsca. To codzienność w naszym mieście.

Nie trzeba wcale długo szukać – wystarczy spojrzeć na skrzyżowania ulic Chrobrego z Uzdrowiskowej czy innych ulic…Kierowcy autobusów z zegarmistrzowską precyzją muszą wymijać parkujące samochody. Sytuacja powtarza się każdego dnia. Co jest przyczyną takiego stanu? Z pewnością nieustanny brak parkingów, ale również zbyt wąskie drogi, nieprzystosowane do szerokości miejskich autobusów.

Jeszcze za życia Stanisław Możejko, będąc radnym, mówił na sesjach rady miejskiej o zakupie mniejszych autobusów, które kursowałyby częściej…Nie skorzystano z tego pomysłu i teraz mamy problem.
Zakleszczone autobusy, paraliż komunikacyjny - co jeszcze czeka kierowców na naszych ulicach? [1]

Może jednak częstsze patrole policji i straży miejskiej mogłyby zniwelować ilość nieprawidłowo zaparkowanych samochodów? Ale najpierw trzeba zrobić parkingi.

A może dzieje się tak, ponieważ po przebudowach dróg autobusy jeżdżą bocznymi ulicami? Kiedyś jeździły tylko głównymi drogami i problemu nie było…Czy nasze władze wyciągną wnioski z obecnej, niekomfortowej dla nikogo, sytuacji?

Jest jeszcze jedno rozwiązanie – pozostawić wszystkie autobusy przed miastem na buforowych parkingach i do Świnoujścia wkraczać tylko pieszo… 🙂
źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz