Zasiedlanie 52 mieszkań przy Steyera- już w tym roku

Zasiedlanie 52 mieszkań przy Steyera- już w tym roku
Nie chcę płacić całe życie 1700 zł za wynajem kawalerki. Mógłbym płacić tyle samo i po 20 latach miałbym swój kąt – pisze nasz Czytelnik, dopytując się o realizację programu Mieszkanie Plus.

Co z rządowym programem "Mieszkanie Plus" w Świnoujściu? – dopytuje się nasz Czytelnik. – Kiedy powstaną mieszkania pod wynajem z możliwością wykupienia po 20-30 latach? Jestem młodą osobą, która nie na zdolności kredytowej, za to mam stałą umowę o pracę i ten program miał być skierowany także do takich osób jak ja. Nie chcę płacić całe życie 1700 zł za wynajem kawalerki. Mógłbym płacić tyle samo i po 20 latach miałbym swój kąt.

Według Narodowego Programu Mieszkaniowego, każda inwestycja mieszkaniowa budowana ze wsparciem finansowym pochodzącym z zewnątrz np. z BGK czy BGK Nieruchomości, traktowana jest jako realizacja rządowego programu Mieszkanie Plus.

– Obecnie w Świnoujściu realizowane są dwie inwestycje w ramach programu Mieszkania Plus – informuje Hanna Lachowska z Biura Informacji i Konsultacji Społecznych Urzędu Miasta Świnoujście.

Przy ul. Steyera powstaje budynek komunalny z 52 mieszkaniami. Termin jego zasiedlenia przypada na ten rok.

– Aktualne informacje na temat budowy oraz dostępnych mieszkań można uzyskać w Zakładzie Gospodarki Mieszkaniowej przy ul. Wyspiańskiego 35c w Świnoujściu, tel. 91 321 22 80 – informuje Hanna Lachowska.

Dopiero w 2020 roku wprowadzą się zaś mieszkańcy budynku wielorodzinnego czynszowego przy ul. Steyera. Obiekt będzie miał 48 mieszkań . Tutaj aktualne informacje na temat budowy oraz dostępnych mieszkań można znaleźć na stronie internetowej spółki Lokum: www.lokum.swinoujscie.pl

Miasto planuje także budowę kolejnych mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus na prawobrzeżu oraz przy ulicy Grunwaldzkiej.

źródło: www.iswinoujscie.pl Źródło: iswinoujscie.pl

Podziel się!

Dodaj komentarz