Pierwsza firma z Uzbekistanu w Hongkongu rozpowszechni chińską medycynę wzdłuż Pasa i Drogi

KONGKONG, 14 czerwca 2019 r. /PRNewswire/ — Dnia 13 czerwca w Hongkongu zorganizowane zostało Międzynarodowe Przyjęcie Koktajlowe Pasa i Drogi Innowacji i Współpracy Chińskiej Medycyny. Wydarzenie, zorganizowane przez Yulin Bagu Group JV LLC, zaszczycili obecnością jego ekscelencja Bakhtiyor Saidov, ambasador Uzbekistanu w Chinach, dr Ma Ho Man, Hoffman, członek CPPCC, dyrektor wykonawczy i wiceprzewodniczący Success Universe Group Limited, przewodniczący wykonawczy Stowarzyszenia Kultury Hongkongu i przewodniczący Stowarzyszenia Generalnego Hongkong Chongqing, Zhang Guoliang, przewodniczący Stowarzyszenia Dziennikarzy w Hongkongu, Jiang Zhengyin, zastępca dyrektora generalnego Dawen Group, Lin Xuerong, założyciel Yilin Bagu Group oraz współzałożyciel Abdullaev Bakhodir. Celem wydarzenia było wdrożenie Inicjatywy Pasa i Drogi w Hongkongu i realizacja wymiany przez wspólny rozwój chińskiej medycyny.

A ambasador Bakhtiyor Saidov podkreślił, że tradycyjna medycyna i lecznictwo z Chin, w tym akupunktura, zyskują na popularności w jego kraju rodzinnym jako środki przyspieszające leczenie i powrót do zdrowia. W minionych latach wielu uzbeckich pacjentów odwiedza Chiny w celach zdrowotnych. Ambasador ciepło powitał obecnych na wydarzeniu przedstawicieli z Hongkongu i zapewnił, że Uzbekistan zaoferuje wszystkie warunki i wsparcie konieczne do umożliwienia inwestycji bezpośrednich w kraju.

Saidov dodał w wywiadzie udzielonym dziennikarzom, że Hongkong jest skrzyżowaniem kultury orientalnej i zachodniej oraz pełni rolę międzynarodowej metropolii konkurencyjności, dlatego też jest platformą priorytetową, ważnym punktem i węzłem rozwoju zachodniego rynku i zapotrzebowania na medycynę chińską w realizacji Inicjatywy Pasa i Drogi. Miejsce to ma dużo mocnych stron w procesie Inicjatywy Pasa i Drogi i globalizacji chińskiej medycyny. Uzbekistan jest otwarty na zwiększenie komunikacji i poszukiwanie możliwości współpracy z przedstawicielami świata polityki, biznesu i badań medycznych w Hongkongu.

Firma Yilin Bagu Group zarejestruje i utworzy w pełni posiadaną spółkę zależną w Hongkongu, która będzie pierwszym uzbeckim przedsiębiorstwem z rejestracją w tym miejscu. Przedstawicielka Yilin Bagu Abdullayeva Gulinur wyjaśniła, że spółka w Hongkongu w pełni wykorzysta mocne strony tego miejsca pod względem testowania, handlu, finansowania i internacjonalizacji chińskiej medycyny. Ponadto spółka zamierza w pełni wykorzystać handel powiązany z medycyną chińską w Hongkongu i otworzyć centrum badań i rozwoju roślin leczniczych w celu przetwarzania, rejestracji i opracowywania leków chińskich na bazie wysokiej jakości materiałów produkowanych w Uzbekistanie i Chinach kontynentalnych przy wdrożeniu badań nad zastosowaniami klinicznymi w zgodzie ze standardami obowiązującymi w Hongkongu. Spółka będzie także zajmować się importem i eksportem wysokiej jakości chińskiej medycyny i produktów leczniczych, oferować usługi finansowe związane z medycyną chińską, w tym tworzenie fundamentów branży oraz zamierza stać się ważnym węzłem łączącym Chiny kontynentalne, Uzbekistan i inne kraje i regiony położone wzdłuż Pasa i Drogi. Spółka stanie się ważną platformą globalizacji tradycyjnej medycyny chińskiej.

Według Hu Xiujuan, dyrektor Projektu Międzynarodowej Innowacji Medycyny Chińskiej wzdłuż Pasa i Drogi w Yilin Bagu, grupa zamierza stać się dużą platformą działającą w Uzbekistanie z pełną ofertą medycyny chińskiej. W realizacji tego celu wspomoże firmę współpraca techniczna ze znanymi chińskimi instytutami badań, edukacji i medycyny, w tym z Uniwersytetem Tradycyjnej Medycyny Chińskiej Jiangxi i powiązanym szpitalem. Wdrożenie pięciopunktowej strategii dotyczącej medycyny chińskiej łączącej diagnostykę, badania naukowe, edukację, uprawę roślin i handel pozwoli na dalsze postępy w wymianie, współpracy i łączeniu ludzi w sektorze medycyny tradycyjnej między Chinami a Uzbekistanem i innymi krajami wzdłuż Pasa i Drogi. Dzięki temu możliwe będzie wniesienie wkładu do zdrowia Jedwabnego Szlaku oraz szeroko pojętego dobrobytu i dobrego samopoczucia ludzi.

Zdjęcie – https://mma.prnewswire.com/media/902804/The_Belt_and_Road.jpg

Źródło: Yulin Bagu Group JV LLC

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: Centrum Prasowe PAP

Podziel się!

Dodaj komentarz