100 smutnych piosenek Taia Verdesa

05/20/22

100 smutnych piosenek Taia Verdesa

Wschodzący artysta Tai Verdes prezentuje dziś swój najnowszy singiel „100sadsongs” wraz z teledyskiem. Ten indie-popowy utwór o złamanym sercu to kolejny pewny hit, który w pełni pokazuje talenty piosenkarza.

Tai opowiada o utworze: „W moim życiu, dorastając, w kółko słuchałem smutnych piosenek, zwłaszcza gdy przechodziłem przez coś ciężkiego. Myślę, że wiele osób robi to, aby poradzić sobie ze swoimi emocjami. «100sadsongs» jest właśnie o tym. Pokazuje, że jest coś, co kiedyś robiłem, a czasami nadal robię i wiem, że wiele innych osób również to robi, i może się z tym utożsamić; po prostu żyć emocjami piosenek, co też jest naprawdę fajną sprawą. Wszyscy możemy odnosić się do muzyki poprzez to, co czujemy”.

Wydanie „100 sadsongs” rozpoczyna pełen wrażeń weekend, który obejmuje dwa specjalne występy na żywo. Tai po raz pierwszy wystąpi na scenie w finale 20. sezonu „American Idol” w niedzielę 22 maja (w nocy z niedzieli na poniedziałek o 02:00 polskiego czasu). Niedługo potem Tai uda się do The Belasco w centrum Los Angeles na ostatnie show swojej 22-miastowej trasy 2022 „HDTV Tour” po Ameryce Północnej, natomiast w lipcu przeniesie trasę do Australii. Ponadto zagości w tym roku na kilku festiwalach muzycznych, w tym na Lollapalloozie w Paryżu (16 lipca) czy na Leeds Festival (28 sierpnia).

Na początku pandemii COVID-19 piosenkarz i autor tekstów Tai Verdes był jednym z pracowników w sklepie Verizon Wireless. Teraz jego piosenki zajmują pierwsze miejsca na listach przebojów, a sam Tai znalazł się na 1. miejscu listy Emerging Artist Chart. Piosenka „A-O-K” (12. miejsce w radiu Top 40 Pop, 34. na liście Billboardu) pochodzi z uznanego przez krytyków debiutanckiego albumu „TV”, który został wydany dokładnie rok temu, 20 maja, i zadebiutował na 3. miejscu Billboard Heatseekers oraz na 5. miejscu listy debiutanckich albumów Spotify.

Po opublikowaniu serii filmików na TikToku przełomowy singiel „Stuck in the Middle” osiągnął 1. miejsce na amerykańskiej liście viralowej Spotify i od tego czasu zgromadził ponad 120 milionów streamów i ponad 3,5 miliona nagrań obejrzanych ponad 3 miliardy razy od czasu wydania utworu pod koniec maja 2020 roku. Rosnąca sensacja popu zyskała do tej pory pochwały od Rolling Stone, Billboard, MTV, NYLON, Genius, Complex, VMAN, Lyrical Lemonade, Variety, Stereogum i wielu innych.

Chociaż 26-latek wygrał na TikTokowej loterii, Tai nie planuje zwalniać tempa. „Będę problemem”, mówi z uśmiechem mierzący ponad 2 metry wokalista. „Kocham to, co się dzieje. Ale to nie będzie jedna piosenka, tylko dziesięć albumów”. Trzymamy za słowo!

Źródło: Sony Music Poland