11 Listopada – Święto Polskiej Niepodległości

11 Listopada – Święto Polskiej Niepodległości
11 Listopada to Wielkie Święto odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku obchodzimy 104 rocznicę tego wydarzenia. Oficjalne obchody w Świnoujściu odbyły się tradycyjnie na Pl. Słowiańskim, przy udziale kompanii honorowej Marynarki Wojennej orz Orkiestry Wojskowej Marynarki Wojennej, która jak zawsze przyciąga największe zainteresowanie szczególnie turystów, którzy w tym czasie odwiedzają miasto.

Po odczytaniu Apelu Poległych, wystąpieniu Prezydenta Miasta i Przewodniczącej Rady Miasta, delegacje świnoujskich partii, organizacji i stowarzyszeń społecznych, zakładów pracy i szkół złożyły hołd i wiązanki biało – czerwonych kwiatów pod pomnikiem „Bohaterom Walki o Niepodległość Rzeczypospolitej”. Wojsko oddało salwę honorową.
11 Listopada – Święto Polskiej Niepodległości [1]

Na Pl. Wolności marynarze rozstawili kuchnię polową, a dla uatrakcyjnienia świętowania zupę grochową nalewał sam Prezydent Janusz Żmurkiewicz, pomagała mu Przewodnicząca Elżbieta Jabłońska. Po małe miseczki zupki ustawiła się całkiem spora kolejka zziębniętych ludzi.11 Listopada – Święto Polskiej Niepodległości [2]

Szkoda, że zabrakło wszystkiego innego co powinno towarzyszyć radosnemu świętowaniu, czyli oprawy muzycznej, imprez sportowo – rekreacyjnych czy atrakcji dla dzieci tak jak to organizują inne miasta w Polsce.11 Listopada – Święto Polskiej Niepodległości [3]

Zastanawiamy się więc czy mieszkańcy dostali radość ze wspólnego świętowania Niepodległości czy raczej partykularne wykorzystanie święta do jak by rozpoczęcia swojej kampanii wyborczej za tzw. „miskę zupy”?
źródło: www.iswinoujscie.pl