17-latek z warszawskiej Pragi debiutuje kawałkiem z samplem Molesty!

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Wyciągajcie notesy i zapisujcie tę ksywkę, póki hypetrain się nie rozpędził, bo zaraz może być za późno. Do sieci właśnie trafił debiutancki singiel Zetesa, młodziutkiego rapera reprezentującego warszawską Pragę – Północ. „Oddech miasta” jest już dostępny we wszystkich serwisach streamingowych, a teledysk można obejrzeć na YouTube.

Zetes – Oddech miasta

Go to Zetes – Oddech miasta.

Czytaj więcej

Jeśli szukalibyśmy odpowiedniego przykładu dla słowa „debiutant”, to trudno byłoby znaleźć postać wpisującą się w tę definicję lepiej niż Zetes. Choć instagramowi skauci rapowego podziemia mieli go już długo na swoich radarach, dopiero teraz będzie mogła poznać go szersza publiczność. Wszystko za sprawą „Oddechu miasta” – pierwszego pełnoprawnego singla 17-letniego rapera pochodzącego z warszawskiej Pragi. Ten kawałek to swoisty hołd dla stołecznych podwórek, które widziały wiele i wychowały liczne pokolenia lokalnych patriotów.

Do tego grona dołącza teraz Zetes, choć jego obraz Warszawy jest zdecydowanie czarno-biały, co zresztą odzwierciedla klimatyczny teledysk w reżyserii Favel Studio. Trudno zresztą o bardziej wyraźne zaznaczenie „warszawskości” tej premiery niż poprzez fakt, że za utrzymany w drillowym brzmieniu bit odpowiadają Mercury i Wardza20k, którzy na warsztat wzięli sampel z kultowego kawałka Molesty Ewenement „Muzyka miasta”.
Droga Zetesa dopiero się zaczyna, ale już teraz można zauważyć, że ten młody chłopak ma spory bagaż doświadczeń, którym obdzieliłby niejednego dorosłego. Warto mieć tę postać na oku, bo z pewnością ma jeszcze sporo do zaoferowania, a debiutanckim singlem udowadnia, że mimo młodego wieku posiada spory wachlarz umiejętności.
blank