20 lat temu ukazały się „Nieprzyzwoite piosenki” – pierwszy wspólny album Anity Lipnickiej i Johna Portera

Źródło: Warner Music Poland
03/04/24

20 lat temu ukazały się „Nieprzyzwoite piosenki” – pierwszy wspólny album Anity Lipnickiej i Johna Portera

Z okazji jubileuszu na rynku pojawiła się limitowana wersja albumu wytłoczona na podwójnym, kolorowym winylu.

20 lat temu ukazały się  „Nieprzyzwoite piosenki” – pierwszy wspólny album Anity Lipnickiej i Johna Portera, który rozpoczął ich muzyczną przygodę w duecie. Przygodę, która trwała niemal dekadę. Album spotkał się z gorącym przyjęciem ze strony krytyków jak i publiczności. Przez wiele tygodni płyta utrzymywała się na pierwszym miejscu najlepiej sprzedających się krążków i pokryła się platyną. Zdobyła też Fryderyka 2004 w kategorii Najlepszy Album Roku (pop).

„Nieprzyzwoite piosenki” opowiadają o tym, jak często ludzie się boją, wstydzą, lub są zbyt zamknięci, by wyrażać swoje prawdziwe myśli i uczucia. W tym kontekście jest wciąż bardzo aktualny. Bycie otwartym i szczerym to w dzisiejszych czasach nadal prawdziwa nieprzyzwoitość

— tak o albumie opowiada John Porter.


Cały materiał z płyty muzycznie utrzymany jest w duchu alternatywnego folku i country – gatunków, jakimi oboje z Johnem byliśmy w owym czasie zafascynowani. W warstwie tekstowej stanowi prawdziwe studium miłości, opisujące różne fazy i oblicza relacji między dwojgiem ludzi.

— dodaje Anita.