Abradab, Rahim i Kleszcz startują z projektem „ARKanoid”! Zobacz klip do singla „OBP”

Trzej reprezentanci śląskiego rapu udostępnili 12 sierpnia swój nowy teledysk. Zapowiadający wspólny album „ARKanoid” utwór „OBP” to ich pierwszy oficjalny singiel. Już wcześniej zaserwowali fanom numer zatytułowany „Apsik”, który zapoczątkował akcję #ApsikChallenge.
Rahim tak przedstawia swój wspólny projekt z Abradabem i Kleszczem: Chcieliśmy stworzyć płytę między old- i newschoolem. Ja i Dab wywodzimy się rzecz jasna ze starej szkoły, Kleszcz ze swoim „horrym” stylem balansuje gdzieś na pograniczu, choć na ostatnim krążku nagranym z Opałem pokazał się w bardziej nowoczesnej odsłonie. Do tego doszły bity Viktora V, które mają ten charakter, na którym nam najbardziej zależało. Tak powstał „ARKanoid”.

Singiel „OBP” to pierwsza oficjalna zapowiedź albumu nowego śląskiego kolektywu. Teledysk do utworu, który miał premierę 12 sierpnia, zrealizowała ekipa Grube Filmy. 
OBP” Abradaba, Rahima i Kleszcza można już też posłuchać w serwisach cyfrowych: 
www.soundline.biz/AbradabRahimKleszczOBP/
Po raz pierwszy o wspólnym projekcie Abradaba, Rahima i Kleszcza usłyszeliśmy 1 kwietnia tego roku. Wtedy do sieci trafiło nagranie e-cyphera, w którym zmierzyli się ci raperzy. Numerem „Apsik” artyści zainicjowali wtedy akcję #ApsikChallenge, którą zachęcali do układania zwrotek o sposobach na spędzanie czasu w trakcie pandemii. Dziś okazuje się, że komunikat: „Nagraliśmy wspólny album ;-)” pojawiający się w ostatnich sekundach filmu wcale nie był primaaprilisowym żartem.Wspólna płyta śląskich raperów ukaże się jesienią 2020 w wytwórni MaxFloRec. Znajdzie się na niej 12 premierowych utworów. Autorem bitów do wszystkich jest Viktor V.