Afrobeat podbija świat. Posłuchaj podwójnego singla Joeboya

blank

Źródło: Warner Music Poland
04/19/24

Afrobeat podbija świat. Posłuchaj podwójnego singla Joeboya

Gwiazdor sceny afrobeat, Joeboy, wydał podwójny singiel  „Adenuga x Concerning”, którym rusza na podbój świata.

Po sukcesie poprzedniego utworu „Osadebe”, który, od czasu premiery, zdobył ponad 9,5 miliona streamów, Joeboy wydał dwa pełne zaangażowania utwory prezentujące kontrastujące ze sobą strony jego charakteru.

W miłosnym hymnie, jakim jest „Adenuga”, Joeboy łączy siły z inspirującą artystką Qing Madi. W krajobrazie zdominowanym przez portrety toksycznych romansów, nigeryjski twórca proponuje odświeżającą perspektywę, broniąc ideałów bajkowej miłości i wielkich gestów.

Miłość jest piękna, ale może być irytująca, gdy jest nieodwzajemniona. W tej konkretnej chwili jest to frustrujące i nieco bolesne, ale nie powinno powstrzymywać Cię przed ponownym wystawianiem się na próbę 

— mówi Joeboy.

Qing Madi jest bardzo utalentowana. Jestem jej fanem odkąd w wykonała cover mojej piosenki „Body & Soul”. Od tego czasu szukaliśmy idealnej kompozycji i kiedy usłyszała „Adenugę”, zakochała się w tym kawałku i przygotowała swoje niesamowite wersy 

— kontynuuje artysta.


Na tak zwanej drugiej stronie singla znalazł się mroczny „Concerning”, który porusza temat ciemnych aspektów miłości. Energiczny, z wyrazistym groove’em numer opowiada o zagubieniu i bólu, który często towarzyszy nieodwzajemnionemu uczuciu.

Poprzez introspektywne teksty i poruszające melodie, Joeboy zabiera słuchaczy w podróż przez burzliwe, ale satysfakcjonujące wody miłości i związków, chwytając przy tym za surowe emocje, które towarzyszą nawigowaniu sercowymi sprawami.

Podróż Joeyboya do sławy zaczęła się w 2017 roku, kiedy jego cover „Shape of You” Eda Sheerana. Od tego czasu, Joseph Akinwale, jak naprawdę nazywa się artysta, zyskał rozgłos dzięki takim singlom jak „Baby”, „Beginning” i „Don’t Call Me Back (feat. Mayorkun)”. W efekcie zgromadził ponad 2 miliardy streamów.