Agresywne zachowanie Jana Borowskiego. Zajmie się tym Sąd!

Agresywne zachowanie Jana Borowskiego. Zajmie się tym Sąd!
Zastanawialiśmy się niedawno czy i czym zaskoczy radny Jan Borowski, ale to co się wydarzyło na ostatniej Sesji Rady Miasta nie mieści się nam w głowie. Szokujące wieści docierają do nas po ostatniej Sesji Rady Miasta. Według naocznych świadków (radnych, gotowych zeznawać w sprawie) doszło do użycia siły i próby wywołania bójki. Agresywnych zachowań miał się dopuścić radny Jan Borowski w stosunku do radnego Sławomira Nowickiego.

Według informacji udzielonych przez świadków, radny Jan Borowski miał szarpać Sławomira Nowickiego za łokieć i wykrzykiwać, aby obaj wyszli się bić na zewnątrz. Sławomir Nowicki wzywał Borowskiego do uspokojenia się i zaprzestania naruszania nietykalności cielesnej. Agresywny Jan Borowski miał zostać oddzielony przez obecnych na miejscu pozostałych radnych. Według relacji świadków Jan Borowski krzyczał też że, „Świnię uderzę, a odpowiadać będę za człowieka”

Według naszych informacji Jan Borowski w przeszłości był już inicjatorem niepokojącej sytuacji wobec Sławomira Nowickiego, a jej przebieg został oficjalnie zgłoszony do Prezydenta. Na ten moment wiemy, że S. Nowicki powiadomi o sprawie sąd karny. Świadkowie potwierdzają nam przebieg zdarzenia i gotowi są do zeznawania przed organami ścigania.

Art. 222) § 1. Kodeksu Karnego brzmi: Kto narusza nietykalność cielesną funkcjonariusza publicznego lub osoby do pomocy mu przybranej podczas lub w związku z pełnieniem obowiązków służbowych, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

O dalszym ciągu tej szokującej sprawy będziemy informować na bieżąco.

źródło: www.iswinoujscie.pl