Agust D (Suga z BTS) prezentuje pierwszy singiel z solowego albumu

04/07/23

Agust D (Suga z BTS) prezentuje pierwszy singiel z solowego albumu

Agust D, znany również jako Suga z BTS, prezentuje „People Pt.2” – pierwszy singiel z nadchodzącego solowego albumu „D-DAY”, który ukaże się 21 kwietnia. Utwór powstał we współpracy z piosenkarką i aktorką IU.

Piosenka skupia się na powszechnych emocjach towarzyszących nam w związkach. Miłość, strach, smutek – wydają się błahe, ale nie bez powodu zna je chyba każdy. Piosenka w rytmie boom-bap składa się z rapu Agusta D i głosu IU, dzięki czemu artyści zachowali idealną równowagę.

Ponadto NBA ogłosiła właśnie, że Agust D został oficjalnym ambasadorem sezonu 2022/23. Oficjalne oświadczenie brzmi następująco:

– Suga, zagorzały fan NBA, weźmie udział w kilku inicjatywach, które pojawią się na kanałach NBA oraz na jego social mediach. Będzie uczestniczył w meczach i wydarzeniach NBA w Stanach Zjednoczonych i Azji, a także w działaniach promocyjnych ligi. NBA będzie również obecna podczas jego pierwszej światowej trasy, współpracując przy wybranych koncertach z okazji wydania solowego albumu „D-DAY”. Suga wykorzystywał wcześniej koszykówkę w kilku projektach BTS, w szczególności w teledysku do globalnego przeboju grupy „Dynamite”, który w 2020 roku zapewnił im pierwszy debiut na szczycie listy Billboard Hot 100.

Niewiele ponad trzy lata temu, w maju 2020 roku, Agust D zaprezentował drugi mixtape „D-2”. Teraz czas na „D-DAY”.

Już w tym miesiącu, 26 kwietnia, Agust D wyruszy w światową trasę koncertową, która rozpocznie się w Nowym Jorku. „D-DAY Tour” obejmie koncerty w USA, Indonezji, Tajlandii, Singapurze, Korei Południowej i Japonii.

Disney+ zapowiedział właśnie film dokumentalny poświęcony artyście, zatytułowany „SUGA: Road to D-DAY”. Film będzie dostępny w serwisach Weverse i Disney+ 21 kwietnia.
Źródło: Universal Music Polska