Airbus A380 szybuje nad stadionem The Sevens z okazji 50. jubileuszu ZEA

3 grudnia 2021 r. – Warszawa, Polska – Dziś po południu samolot linii Emirates wzbił się w przestworza, aby uczcić 50. rocznicę ZEA i wykonał spektakularny przelot nad stadionem The Sevens.

Tysiące fanów rugby mogło zobaczyć przelatującego nisko nad stadionem The Sevens Airbusa A380, który po obu stronach został ozdobiony napisem „United Arab Emirates 50”, upamiętniającym złotą rocznicę Zjednoczonych Emiratów Arabskich.

Maszyna wystartowała z Międzynarodowego Portu Lotniczego w Dubaju, aby o 15:40 oczarować tłumy oczekujące A380 nad stadionem. Samolot przeleciał z niewielką prędkością i na wysokości zaledwie 150 metrów. Pilotem Emirates A380 był kapitan narodowy ZEA Mubarak Al Mheiri, wspierany przez kapitana Christophera Gauciego i pierwszego oficera Toma Mayalla.

Przelatujący samolot został ozdobiony napisami „UAE” i „50”. Malowania oddają dynamiczne, ale pełne wdzięku linie, ilustrujące dzieje historii kraju. Zawirowania i krzywe odzwierciedlają osiągnięcia ZEA w ciągu pół wieku.

Dzisiejszy przelot podkreśla przywiązanie linii lotniczych do wieloletniej działalności dubajskiego kompleksu sportowego The Sevens. Odbywające się w ten weekend wydarzenia zgromadzą tam ponad 80 000 fanów i widzów oglądających rywalizację 22 najlepszych drużyn na świecie, jak również szereg innych wydarzeń i meczów rugby, krykieta i siatkówki, a także Emirates Dubai 7s Youth Sports Festival.

Związek Emirates z rugby sięga 1987 roku, kiedy to przewoźnik został oficjalnym sponsorem Emirates Dubai 7. Od tego czasu Emirates pomogły spopularyzować rugby w Zjednoczonych Emiratach Arabskich i na całym świecie, współpracując z partnerami takimi jak np. World Rugby, promując ten sport i nawiązując kontakty z jego fanami i zawodnikami.

Adblock test (Why?)

zródło: Infowire.pl