Akcja pomocy adwokatów dla protestujących

iswinoujscie.pl • Piątek [30.10.2020, 17:17:26] • Świnoujście

Akcja pomocy adwokatów dla protestujących

fot. Sławomir Ryfczyński

Biorąc pod uwagę sytuację w naszym kraju poznański samorząd adwokacki zorganizował akcję doraźnej pomocy prawnej dla osób, które mogą być zatrzymane w związku z protestami po wyroku TK. Jest to akcja o charakterze pro publico bono – dla dobra społecznego. Udzielanie tej pomocy odbywa się więc bezpłatnie. Do udziału w tej akcji zgłosili się poznańscy adwokaci pracujący także w Świnoujściu: adwokat Beata Schwierzy i adwokat Alexander Schwierzy.

Jak podkreślają, w tej akcji nie są sami – zgłosiło się do niej bardzo dużo adwokatów chętnych do udzielania pomocy protestującym. Protesty odbywają się także w Świnoujściu i może się zdarzyć, że protestujący będą zatrzymywani i pociągani do odpowiedzialności przez organy wymiaru sprawiedliwości. W innych miastach tak się już dzieje. Podkreślają, że wobec aktualnych wydarzeń nie mogą pozostawać bierni – ich obowiązkiem w obecnej sytuacji ograniczenia podstawowych wolności człowieka jest udzielić pomocy jej potrzebującym i będą jej udzielać w miarę swych sił i możliwości. Apelują także do pozostałych adwokatów i radców prawnych wykonujących zawód w Świnoujściu do przyłączania się do akcji.

Uczestnicy protestów, którzy będą potrzebowali pomocy prawnej w związku z udziałem w demonstracjach, mogą się zgłaszać telefonicznie bezpośrednio do adwokatów: adw. Beata Schwierzy – tel. 662 55 07 07 i Alexander Schwierzy – 662 03 20 20.

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl