Álvaro Soler powraca z poruszającym wyznaniem miłości

Źródło: Sony Music Entertainment Poland

Alvaro Soler – Te Imaginaba

Listen to Te Imaginaba by Alvaro Soler.

Czytaj więcej

Najnowszy singiel „Te Imaginaba” („Wyobraziłem sobie ciebie”) już jest! Piosenka jest refleksją o wspólnej podróży z ukochaną osobą lub w jej kierunku. To pełna nadziei i euforii ilustracja tego, jak to jest znaleźć tę jedyną, pisaną nam osobę.
Zdaje się, że można postrzegać ją jako autobiograficzną – w marcu ubiegłego roku urodzony w Barcelonie piosenkarz i jego żona ogłosili, że spodziewają się swojego pierwszego dziecka. Artysta zapewnia jednak, że „Te Imaginaba” to coś więcej niż autobiograficzne wyznanie miłości. To pełen nadziei hymn dla każdego, kto poszukuje swojej drugiej połówki. Sam temat tej podróży jest kluczowym konceptem w nadchodzących wydawnictwach artysty. „Te Imaginaba” to dopiero początek serii piosenek, które Álvaro napisał w ciągu ostatnich trzech lat. Całkiem możliwe, że w przyszłym roku usłyszymy też jego nowy album studyjny.

W ciągu ostatnich kilku tygodni i miesięcy napisałem wiele nowych piosenek, wypróbowałem nowe rzeczy i znalazłem swoją drogę”, mówi artysta. „To, co nadchodzi, jest naprawdę ekscytujące. Nie mogę się doczekać, aż moi fani będą mogli usłyszeć wszystko, co przygotowałem.

 
Każdy, kto posłucha „Te Imaginaba”, zauważy, że Álvaro Soler stawia na rozwój, jednocześnie pozostając wiernym swoim korzeniom. W zeszłym roku artysta bawił się nowymi elementami i dźwiękami – single „Muero” i „Oxígeno” pokazały zupełnie nowe aspekty wizualne, kreatywne i muzyczne, bez trudu osiągając kilka milionów odtworzeń i tysiące słuchaczy radiowych na całym świecie. Ważne było jednak, aby powrócił do swoich podstawowych wartości, jednocześnie kontynuując rozwój swojej tożsamości artystycznej.

Moja muzyka od zawsze charakteryzowała się ciekawością i chęcią próbowania nowych rzeczy oraz łączenia ich ze sobą. W nowej muzyce staram się również łączyć różne wpływy w coś wyjątkowego, komentuje. Ważne jest dla mnie, aby moje piosenki nie traciły pozytywnego i promiennego uczucia, które tak bardzo cenię i do którego przyzwyczaili mnie również moi fani. Pozytywna, zrelaksowana i radosna natura mojej muzyki znajdują wyraz w nowych piosenkach – w uczuciach ekscytacji, nadziei, aspiracji i odkrywania. To trudne do opisania emocje, ale jest to coś, co czujesz natychmiast, słuchając na przykład «Te Imaginaba»”.

W jego rodzinnej Barcelonie i na Costa Brava wykonano różne zdjęcia, za pomocą których Álvaro Soler opowiada historię piosenki i dziś rozpowszechnia ją na swoich social mediach. Łącznie artysta może pochwalić się ponad 6 milionami obserwujących na TikToku, Instagramie, YouTubie i Facebooku, a także prawie 2 miliardami streamów. Ma też ponad 1,5 miliarda wyświetleń na YouTubie.
blank