Amerykańska armia doceniła zachodniopomorską Krajową Administrację Skarbową

Zachodniopomorska Krajowa Administracja Skarbowa (KAS) doceniona za swój profesjonalizm. Amerykańska armia dziękuje za profesjonalne wsparcie ćwiczeń DEF20.

Oddział Celny „Nabrzeże Łasztownia” w Szczecinie otrzymał Certyfikat Uznania „Black Knights” (Czarnych rycerzy) Zespołu Kontroli Ruchu armii amerykańskiej.  Funkcjonariusze otrzymali certyfikat w podziękowaniu „za wyjątkowo merytoryczną służbę na rzecz wsparcia ćwiczeń DEF20”.  

Strona amerykańska doceniła wyjątkowe wsparcie, niestrudzony wysiłek, jak i oddanie służbie, polskich funkcjonariuszy podczas obsługi celnej manewrów wojskowych. 

DEF20 to kryptonim ćwiczeń o nazwie DEFENDER 2020, które m. in. odbywały się na terenie Polski, a funkcjonariusze obsługiwali formalności związane z przemieszczaniem jednostek wojskowych przez szczeciński port. Celem manewrów było budowanie strategicznej gotowości poprzez rozmieszczenie w Europie znaczących sił bojowych, które mają na celu wsparcie sojuszników z NATO i amerykańskiej strategii obrony narodowej. Ćwiczenia skupiały się na szybkim przerzucaniu oddziałów i współpracy jednostek.

Uczestniczyło w nich 19 państw, pod dowództwem  USA.
Ćwiczenia miały być największymi manewrami od 25 lat z udziałem amerykańskich żołnierzy w Europie. Planowano, że będzie w nich uczestniczyć 37 tys. żołnierzy, lecz niestety  w związku z rozwojem epidemii COVID-19 odbyły się w mniejszej niż planowano skali.  

Małgorzata Brzoza
Rzecznik prasowy
Izby Administracji Skarbowej
w Szczecinie

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl

Radio Świnoujście

FREE
VIEW