Andrea Bocelli świętuje 30-lecie kariery

Źródło: Universal Music Polska
06/14/24

Andrea Bocelli świętuje 30-lecie kariery

Andrea Bocelli będzie świętował 30-lecie kariery koncertami w Teatro del Silenzio w swoim rodzinnym mieście. Na scenie pojawią się największe gwiazdy, a całość zostanie zaprezentowana na ekranach kinowych całego świata.

Za reżyserię widowiska odpowiada Sam Wrench, odpowiedzialny m.in. za „Taylor Swift – The Eras Tour, a produkcją zajęli się Mercury Studios, Maverick, Impact Productions oraz CitySound.

Trzy koncertowe wieczory w Teatro del Silenzio 15, 17 i 19 lipca będą kulminacyjnym punktem obchodów 30-lecia kariery muzycznej artysty. Wśród gości koncertu między innymi: Ed Sheeran, Shania Twain, Jon Batiste, Matteo Bocelli i David Foster!

Raz w roku zapierający dech w piersiach naturalny amfiteatr Teatro del Silenzio w rodzinnym mieście Andrei Bocelliego staje się miejscem prezentacji znakomitych wydarzeń muzycznych. W tym roku na tej scenie odbędą się jedyne w swoim rodzaju koncerty, prezentujące imponujący repertuar Andrei Bocellego, w tym liczne duety z przybyłymi na zaproszenie śpiewaka artystami. Gośćmi koncertu będą: Ed Sheeran, Brian May, Shania Twain, Jon Batiste, Russell Crowe, Sofia Vergara, David Foster, Christian Nodal, Sofia Carson, Laura Pausini, Tiziano Ferro, Zucchero, Giorgia, Matteo Bocelli oraz klasyczne supergwiazdy Placido Domingo, Jose Carreras, Lang Lang, Aida Garifullina i Nadine Sierra.

– Świętowanie 30. rocznicy mojej kariery w Teatro del Silenzio, miejscu, które tak wiele dla mnie znaczy, z artystami i przyjaciółmi to zaszczyt – powiedział Andrea Bocelli. –Możliwość dzielenia się tym niezapomnianym wydarzeniem ze światem w kinach jest poza moimi największymi marzeniami.

„Andrea Bocelli 30: The Celebration” – filmowy zapis tych koncertów, zostanie wyprodukowany przez Mercury Studios, Maverick, Impact Productions oraz CitySound & Events i będzie prezentowany w kinach przez Fathom.

– Mercury Studios z radością ogłasza globalną premierę kinową Fathom – Andrea Bocelli 30: The Celebration – powiedziała Alice Webb, dyrektorka generalna Mercury Studios. – Fathom ma niezrównany talent do tworzenia wspaniałych doznań kinowych i nie możemy się doczekać, aby współpracować z nimi, by podzielić się tym niezwykłym filmem z widzami na całym świecie.

Film wyreżyseruje nominowany do nagrody Grammy i laureat nagrody Emmy Sam Wrench, który niedawno wyreżyserował „Taylor Swift – The Eras Tour”, najbardziej dochodowy film koncertowy wszech czasów. Stworzył również filmy z Billie Eilish, Lizzo, BTS i The Weeknd.

– Andrea jest jednym z najbardziej filmowych artystów w historii i w połączeniu z oszałamiającym toskańskim krajobrazem otaczającym to spektakularne miejsce może powstać wciągająca uczta wizualna dla kinomanów na całym świecie – powiedział Sam Wrench.

Jeden z najbardziej rozpoznawalnych głosów w przemyśle rozrywkowym, artysta uwielbiany przez fanów na całym świecie, już od 30 lat zachwyca swą publiczność. Śpiewak sprzedał do tej pory blisko 90 milionów płyt na całym świecie. Oprócz wyprzedanych koncertów i rekordowych wręcz transmisji na żywo, artysta wystąpił także na wielu ważnych, międzynarodowych wydarzeniach, takich jak Igrzyska Olimpijskie, Puchar Świata i Global Citizen. Zdobył Złoty Glob, siedem klasycznych BRIT Awards i siedem World Music Awards, otrzymał także gwiazdę na Hollywood Walk of Fame.

Andrea Bocelli rozpoczął obchody 30-lecia na 96. ceremonii wręczenia Oscarów, zachwycając gwiazdorską publiczność Hollywood występem – niespodzianką, specjalnym wykonaniem „Time To Say Goodbye” wraz ze swoim synem, Matteo Bocellim.

blank