Andrew Lloyd Webber prezentuje utwór napisany na koronację

05/12/23

Andrew Lloyd Webber prezentuje utwór napisany na koronację

„Make a Joyful Noise” to mile widziany powrót Andrew Lloyda Webbera do muzyki liturgicznej

po ponad 30 latach. Utwór jest jednym z 12 specjalnie przygotowanych do wykonania w trakcie koronacji króla Karola III i królowej Camilli, oparty na wersetach z Psalmu 98 i został wykonany podczas nabożeństwa koronacyjnego w chwili, gdy nowa królowa była intronizowana.

Utwór „Make a Joyful Noise”, rozpoczynający się radosną fanfarą, łączy w sobie to, co najlepsze w muzycznej tradycji anglikańskiej, z natchnioną melodią odwołującą się do stylistyki Broadwayu.

Singiel zawiera pełne wykonanie utworu na chór, organy i orkiestrę, z udziałem The Choir of Westminster Abbey, Royal Philharmonic Orchestra, Fanfare Trumpeters of the Royal Air Force i organisty Petera Holdera. Ścieżka druga to nagranie wersji instrumentalnej utworu.

Oprócz nagranej wcześniej wersji studyjnej, nagranie na żywo światowej premiery utworu „Make a Joyful Noise” podczas nabożeństwa koronacyjnego będzie umieszczone jako nagranie nr 50 oficjalnego albumu „The Coronation of Their Majesties King Charles III & Queen Camilla” dostępnego już w serwisach cyfrowych. Premiera albumu w wersji fizycznej zaplanowana jest na poniedziałek, 15 maja, natomiast premiera albumu w Polsce to piątek, 19 maja.

The Coronation Orchestra (wykonująca „Make A Joyful Noise” podczas nabożeństwa koronacyjnego) składała się z wybitnych muzyków, wywodzących się z następujących ośmiu wiodących orkiestr Patronatów byłego Księcia Walii z całej Wielkiej Brytanii i Kanady: Philharmonia Orchestra, Royal Philharmonic Orchestra, BBC National Orchestra of Wales, Regina Symphony Orchestra (Saskatchewan, Kanada), English Chamber Orchestra, Scottish Chamber Orchestra, Royal Opera House Orchestra i Welsh National Opera Orchestra.

Studyjna wersja singla „Make A Joyful Noise” jest wykonywana przez Royal Philharmonic Orchestra, The Choir of Westminster Abbey, The Fanfare Trumpeters of The Royal Air Force, Westminster Abbey Sub-Organist Peter Holder pod dyrekcją Organist & Master Of The Choristers W Opactwie Westminsterskim Andrew Nethsingha.
Źródło: Universal Music Polska