ANGELENA śpiewa „Matcha Girl” dla gen Z

Źródło: Warner Music Poland
03/06/24

ANGELENA śpiewa „Matcha Girl” dla gen Z

„Matcha Girl” to najnowszy singiel ANGELENY, który artystka kieruje w stronę generacji Z osadzając wydarzenia przedstawione w utworze w przykładowych realiach codziennego życia tego właśnie pokolenia.

Chodzenie po miejskich kawiarniach, flirt, życie „w telefonie”  i podporządkowanie się pod aplikacje społecznościowe, modne napoje, a w końcu nieśmiałość w rzeczywistych relacjach – wszystkie te kwestie poruszone zostały w tekście singla.

To moja wizja gen Z, najbardziej kolorowego i niedającego się zaszufladkować pokolenia 

— mówi ANGELENA.


Początkowo może wydawać się, że utwór przeznaczony jest dla typowo damskiej reprezentacji pokolenia z uwagi na narratorkę i opowiadaną przez nią historię, jednak wsłuchując się dalej w przekaz dostrzegamy również męską perspektywę zawartą „rapowanej zwrotce”.

Singiel przedstawia historię młodej dziewczyny – pewnej siebie oraz swojego uroku osobistego, a także tego jak ten urok działa na otoczenie wokół. Narratorka w pewnym sensie wykorzystuje siłę kokieterii bawiąc się nią, jednak finalnie przyznaje sama przed sobą, że również łatwo ulega zauroczeniom. Pojawienie się fragmentu z perspektywy chłopaka czyni z utworu dialog między damską, a męską energią w domniemanej relacji dwojga młodych ludzi.

Utwór „Matcha Girl” to drugi singiel z dziewczyńskiej, kolorowej ery w twórczości ANGELENY. W cyklu tym artystka ukazuje różne strony kobiecej natury (każdemu singlowiprzypisany jest również inny kolor). Tym razem zwraca uwagę na siłę kokieterii i crushingu. Brzmieniowo singiel ten jest z kolei najbardziej eksperymentalnym, ponieważ ANGELENA czerpie w nim inspiracje ze stylów r’n’b/trap, twórczości Billie Eilish oraz… rapu, bo jedna ze zwrotek utworu jest właśnie rapowana!

Seria 4 dziewczyńskich utworów jest zapowiedzią nowego albumu. Dwa kolejne utwory ukażą się w marcu („Mogło być?”) oraz kwietniu („Stan stały”).

Następnie na maj zaplanowany jest singiel w kobiecym duecie z inną polską wschodzącą artystką, będący jednocześnie zwieńczeniem kobiecej serii i ostatnią zapowiedzią nowego albumu (premiera albumu lipiec 2024).

ANGELENA to artystka pochodząca z Lublina, która samodzielnie pisze, komponuje i wydaje swoją muzykę. Odpowiada również produkcyjnie za sferę wizualną swojego projektu, do której przykłada dużą wagę. Jej twórczość można określić mianem konceptualnej, ponieważ wokół jednej idei artystka gromadzi wiele utworów ubierając całość w spójny stylistycznie obrazek.

Po wydaniu debiutanckiego albumu „Pulsar” we wrześniu 2023, ANGELENA nie zatrzymuje się i serwuje słuchaczom kolejny projekt wydając regularnie nowe single z ery GIRL(s) oraz zapowiadając następny album. Jej utwory regularnie pojawiają się na playlistach EQUAL Polska, gen Z oraz New Music Friday, a liczba słuchaczy zainteresowanych jej twórczością sukcesywnie wzrasta. W międzyczasie artystka wydała Live Sesję, która zwiastuje koncerty z nowym materiałem.