Artyści Universal Music Polska na NEXT FEST

Źródło: Universal Music Polska
04/17/24

Artyści Universal Music Polska na NEXT FEST

Już w dniach 18-20 kwitnia odbędzie się kolejna edycja festiwalu showcase’owego NEXT FEST Music showcase & conference. Po raz kolejny wystąpią na nim wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak i artyści z ugruntowaną pozycją oraz niezaprzeczalną charyzmą. Sprawdź gdzie i kiedy grają. 

W line-upie znaleźli się artyści związani z Universal Music Polska:

PANEL INAUGURACYJNY: Łona x Konieczny x Krupa

Czwartek 18.04, godz. 16:30, Sala Kinowa CK Zamek

Drugą edycję festiwalu NEXT FEST zaczynamy od spotkania z muzycznym reporterem, relacjonującym ostatnio rzeczywistość z tylnego siedzenia taksówki. Debiutował jeszcze w XX wieku. Słuchacze pokochali nie tyle jego piosenki, co całe płyty, na których między bitami Webbera błyszczą świetne teksty, ironicznie i erudycyjnie opisujące zmieniające się realia i podsuwające kolejne szlagworty do użytku codziennego. Łona zapracował nimi na osobne miejsce zarówno w gronie pionierów polskiego rapu jak i mistrzów mowy polskiej. Najnowszy album „TAXI” – sądząc po Paszporcie Polityki, Fryderykach i Popkillerach – to najbardziej doceniona płyta 2023 roku. Zachwyciła nie tylko reporterskim konceptem opisu miasta i jego mieszkańców z perspektywy taksówki, ale i odświeżającym muzycznie aliansem z Kacprem Krupą i Andrzejem Koniecznym z altjazzowej grupy Siema Ziemia. Pierwsze spotkania zarówno z nowymi muzycznymi towarzyszami, jak i z taryfiarskimi kulisami nastąpiły cztery lata temu w Poznaniu, zatem spotkanie z Łoną otwierające NEXT będzie powrotem do źródeł albumu roku, jakim okazało się „TAXI”. 

Łona x Konieczny x Krupa stworzyli coś bardzo w stylu kultowego szczecińskiego rapera, jednocześnie świeżego, obfitującego w ciekawe rozwiązania brzmieniowe. Za nimi stoją Konieczny i Krupa, członkowie składu Siema Ziemia. Łona dorzuca do tego interesujące obserwacje i celne puenty. Koncert będzie wzbogacony o wizualizacje stworzone we współpracy z MediaLabem UAP.

Czwartek 18.04 – Sala Wielka CK Zamek, GODZ. 20:00

Rusina -jeden z najciekawszych polskich raperów młodego pokolenia. Wcześniej kojarzony raczej z podziemną sceną, po rozpoczęciu w 2022 roku współpracy z Def Jam Recordings wypłynął na szerokie wody. Jego debiut „Energia wygrywania” uzyskał status złotej płyty. Drugi album, „Ostatnie dni przeklętych dni” tylko utrzymał jego wysoką pozycję na scenie.

Czwartek 18.04 – Tama, GODZ. 20:45

Dominik Dudek – już od najmłodszych lat zdradzał tak wielki talent do muzyki, że można zaryzykować stwierdzenie, iż był skazany na sukces. Zwycięzca The Voice of Poland, kandydat do reprezentowania naszego kraju na konkursie Eurowizji, a przede wszystkim prawdziwy człowiek-orkiestra: wokalista, tekściarz, kompozytor i klasycznie wykształcony instrumentalista. Świat muzyki nie ma przed Dominikiem Dudkiem tajemnic, za to on ma temu światu do zaoferowania szalenie wiele za sprawą najwyższej jakości popu, czego dowodem jest tegoroczna EP-ka „Ja śnię”.

Czwartek 18.04 – Muchos, GODZ. 20:00

Julia Kamińska – fanom i fankom kina i telewizji tej pani przedstawiać nie trzeba. Teraz jednak Julia Kamińska otwiera całkiem nowy rozdział w swojej muzycznej działalności. Jaskółkami tych zmian są najnowsze utwory, wypełnione emocjami, ważnymi słowami i głębokim wokalem „Granica” i „Wstyd”

Piątek, 19.04 – Sala Wielka CK Zamek, GODZ. 19:00

O Sarze James mówi się jako o kandydatce do miana jednej z najważniejszych rodzimych artystek nadchodzących lat. Finalistka „America’s Got Talent”, reprezentantka Polski w konkursie Junior Eurovision oraz zwyciężczyni „The Voice Kids”. Debiutancki singiel Sary „Somebody” wydany w 2021 roku stał się prawdziwym hitem. Od tamtej pory artystka wytrwale pracuje nad kolejnymi kawałkami, wypracowując po drodze swój własny styl muzyczny. 

Piątek 19.04 – Tama, GODZ. 20:45

Vito Bambino – wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor oraz lider zespołu Bitamina. W 2020 r. pojawił się jego solowy album “Poczekalnia”.  Każdemu wydaniu towarzyszą oryginalne teledyski, których pomysłodawcą i nierzadko twórcą jest sam Vito. W 2023 roku wydał album “Pracownia”, który pokrył się Złotem już w dniu premiery. Razem z “Poczekalnią” albumy zostały wydane pod labelem Def Jam Recordings Poland. Szeroki zasięg swojej twórczości zawdzięcza m.in. dzięki występom w składzie Orkiestry Męskiego Grania.

PIĄTEK, 19.04 – Plac Wolności, GODZ. 20:45

Po kilku latach przerwy Fismoll wraca do nas z nowym albumem „Pomiędzy”. Tym razem artysta zdecydował się śpiewać tylko po polsku. Nowa płyta skłania do refleksji. Jak mówi sam muzyk, z założenia ma działać terapeutycznie na każdego, kto potrzebuje oddechu. Z pewnością podczas jego koncertu uda się wam choć na chwilę oderwać od rzeczywistości.

SOBOTA, 20.04 –  Sala Wielka CK Zamek, GODZ. 20:15

Kasi Lins w miniony roku wydała doskonale przyjęty album „OMEN”. Pełen zmysłowości i kobiecej siły krążek nie jest zwykłą opowieścią, to miłosne crime story. To także nowy etap w twórczości wokalistki, kompozytorki i autorki tekstów. Kasia Lins już nie raz udowodniła, że jest jedną z najbardziej charakterystycznych i utalentowanych kobiet na rodzimej scenie muzycznej. Z każdym krokiem tylko to potwierdza.

SOBOTA, 20.04 – Plac Wolności, GODZ. 19:00

Rosalie. – jest współautorką powrotu r’n’b na polskie salony. Jedna z najciekawszych wokalistek ostatnich lat nie przestaje zaskakiwać i jednocześnie rozwijać się – po świetnie przyjętym debiucie, a następnie przebojowym, znakomitym iDeal i kooperacjach z Taco Hemingwayem czy Błażejem Królem, Rosalie. pokazała niesamowitą dojrzałość i wrażliwość na ubiegłorocznym albumie Motherlode. Obserwowanie jej ewolucji jest fascynujące samo w sobie.

SOBOTA, 20.04 – Sala Wielka CK Zamek, GODZ. 19:00

blank