Artyści Universal Music wystąpią na Great September

09/11/23

Artyści Universal Music wystąpią na Great September

Już w dniach 14-16 września odbędzie się kolejna edycja festiwalu showcase’owego Great September. Po raz kolejny wystąpią na nim wschodzące gwiazdy polskiej sceny muzycznej, jak i artyści z ugruntowaną pozycją oraz niezaprzeczalną charyzmą. 

Great September to wielkie święto branży muzycznej. Koncerty największych polskich gwiazd i najciekawiej zapowiadających się debiutantów. Panele dyskusyjne, warsztaty i nieformalne spotkania, podczas których artyści i słuchacze, menedżerowie i wydawcy rozmawiają o muzyce i wszystkim, co się z nią wiąże. 

Zobacz reprezentantów Universal Music występujących 
w tym tygodniu w Łodzi

PANEL: Od Kawalerki do Pracowni, czyli jak to poszło u Vito Bambino
Vito Bambino – wokalista, autor tekstów, kompozytor, aktor oraz lider zespołu Bitamina. W 2020 r. pojawił się jego solowy album “Poczekalnia”.  Każdemu wydaniu towarzyszą oryginalne teledyski, których pomysłodawcą i nierzadko twórcą jest sam Vito. W 2023 roku wydał album “Pracownia”, który pokrył się Złotem już w dniu premiery. Razem z “Poczekalnią” albumy zostały wydane pod labelem Def Jam Recordings Poland.
Szeroki zasięg swojej twórczości zawdzięcza m.in. dzięki występom w składzie Orkiestry Męskiego Grania.

14 września, Piotrkowska 217, godz. 16:00 

OSQAR  – to pochodzący z Lubina 21-letni reprezentant Def Jam Recordings Poland. Regularnie dzieli się swoją twórczością ukazując szeroki wachlarz umiejętności od klasycznych boombapowych numerów po nowe brzmienia. Melodyjny wokal OSQARA mogliśmy również usłyszeć na płycie Oki’ego „PRODUKT47” w utworze „Fresh Water Soda”, który znalazł się w TOP10 najlepszych utworów 2022 wg. newonce.

14 września, Teatr Club, godz. 17:30

anto9 – wyraziste brzmienia i rebelianckie teksty okraszone niekiedy zaskakująco delikatną poezją to coś, co  wyróżnia anto9. Z pazurem artystka wyrzuca z siebie duże ilości emocji śpiewając o relacjach, oczekiwaniach, problemach, społeczeństwie czy systemie.

15 września, Scena Główna, godz. 18:00

Dominika Płonka – w swojej twórczości bawi się różnymi gatunkami – contemporary R&B, soulem, alternatywnym hip-hopem oraz popem. Była nominowana do plebiscytu Sanki 2023 Gazety Wyborczej dla najbardziej obiecujących debiutantów.

15 września, 6 Dzielnica, godz. 20:00

Alicja – jeden z najbardziej charakterystycznych głosów polskiej sceny muzycznej. Alicja rozkochuje swoich słuchaczy w brzmieniach muzyki R’n’B oraz soul, a w jej nowych utworach usłyszymy autorskie teksty opierające się na osobistych doświadczeniach. 

16 września, Dom Literatury, godz. 20:30

Włodi – raper, producent, członek legendarnego składu Molesta Ewenement i Parias. Zaliczany do prekursorów nurtu ulicznego rapu w Polsce. Włodi ma na swoim koncie 7 pełnoprawnych albumów. Jeden z niewielu aktywnych weteranów sceny, którzy są niemal od samego początku. Dwukrotnie nominowany do nagrody polskiego przemysłu fonograficznego Fryderyka.

14 września, Teatr Club, godz. 19:30 

Bitamina gra „Kawalerkę”- Vito Bambino wraz ze swoimi kolegami ugości nas porywającą mieszanką jazzu, hip-hopu i życiowych opowieści. Zaprezentują jedną z najważniejszych płyt ostatniego dziesięciolecia w polskiej muzyce. 

14 września, Scena eBilet, godz. 23:00

Hubert. – artysta młodego pokolenia pochodzący ze Szczecina. W ostatnich latach znalazł inspirację do tworzenia muzyki i wydał niezależnie trzy cyfrowe albumy: „dzieci śmieci”, „pttk” i „święty spokój”. Ten ostatni zdobył popularność m.in dzięki udokumentowanym wędrówkom Huberta, którym towarzyszyła jego muzyka jako soundtrack do ucieczki od miejskiego zgiełku. Portal newonce docenił go umieszczając album „święty spokój” w zestawieniu „TOP 10 najlepszych polskich albumów pierwszego kwartału 2023 roku.

16 września, Teatr Club, godz. 19:30

Rosalie. -artystka, kompozytorka, autorka tekstów i producentka tworząca w nurcie r’n’b. Jej album“IDeal” – wydany w 2020 roku,  został wyróżniony Fryderykiem w kategorii Najlepszy Album Roku Soul, R’n’B, Gospel. W 2023 r.  wydała swój trzeci solowy album – “Motherlode”, pod szyldem Def Jam Recordings Poland.

16 września, Scena Główna mBank / Mastercard, godz. 21:30 

Natalia Zastępa – wokalistka, autorka tekstów i muzyki, wraca z nowym materiałem, piosenką „Wracam do  siebie” i po raz kolejny udowadnia, że potrafi robić radiowe hity. Singiel szturmem wbija się na playlisty i notowania największych polskich rozgłośni i nie schodzi z topek Shazama. Po dwóch latach od wydania debiutanckiego albumu „Nie żałuję”, Natalia wraca nie tylko do siebie, ale przede wszystkim wraca do swoich słuchaczy. Nowe piosenki zwiastują kolejny album. 

14 września, Scena Główna mBank / Mastercard, godz. 19:00 

Kathia – wokalistką, producentka, kompozytorka i autorką tekstów. To alternatywny pop, ciepłe brzmienia pianinowe przeplatane z brzmieniami elektronicznymi. Opowiada słodko-gorzkie historie pełne osobistych, bolesnych wątków.W 2019 wydała EP „Town” – soul/rnb/domieszką rapu i od tamtej pory zagrała blisko 200 koncertów. Debiutancka pełna płyta po polsku planowana jest na jesień 2023 – produkcja, teksty, muza – „all in my small studyjko” jak mówi Kathia. 

16 września, Dom Literatury, godz. 22:00

Mrozu – w zeszłym roku wydał „Złote bloki”. To szósty album Mroza, którym dodaje nowy wyrazisty kolor do swojej dotychczasowej twórczości oraz aż pięć nominacji do nagród Fryderyk 2023 (Artysta Roku, Producent Roku, Płyta Roku, Autor Roku, Piosenka Roku). 

15 września, Scena Główna mBank / Mastercard, godz. 20:30
Źródło: Universal Music Polska