Aurora i slowthai gwiazdami FEST Festivalu

04/30/21

Aurora i slowthai gwiazdami FEST Festivalu

FEST Festival ogłosił kolejną grupę wykonawców na tegoroczną edycję imprezy. W tym gronie znaleźli się między innymi Aurora oraz slowthai.

FEST Festival to jedno z najważniejszych, muzycznych wydarzeń tego lata, którego nie można przegapić. Jak zapewniają organizatorzy – tegoroczna edycja to jeszcze więcej scen muzycznych i jeszcze większy rozmach przedsięwzięcia. Impreza odbywa się w dniach 11-14 sierpnia 2021 w Chorzowie. Do jej line-upu dołączyli właśnie m.in./ Aurora oraz slowthai, a także OIO (Otsochodzi, Young Igi i OKI) i Undadasea.

Niezwykła, eklektyczna i tajemnicza Aurora wystąpi na scenie festiwalu 11 sierpnia. Jej muzyka i głos wprawiają w trans, który przenosi do dalekich krain północy. Znana jest z takich utworów jak „Into The Unknown” z filmu „Kraina Lodu 2”, „Running With The Wolves” czy „Runaway”.

Przedstawiciel brytyjskiej sceny slowthai zaczął rapować w wieku 9 lat. Jego muzykę można określić jako mocne i agresywne brzmienia, często kontrowersyjne nawiązujące do polityki, z gatunku grime czy grime-punk. Jak podkreśla, inspiruje się twórczością Radiohead, Arctic Monkeys, Sex Pistols, Die Antwoord i Oasis. Debiutancki album artysty – „Nothing Great About Britain” – został wydany w 2019 roku przy współpracy z takimi artystami jak Mura Masa, Skepta i Denzel Curry. Na swoim ostatnim albumie „Tyron”, który ukazał się w tym roku, zaprezentował single we współpracy z Jamesem Blake’iem i A$AP Rockym. Artysta został nominowany do prestiżowych NME Awards i nagrody Mercury Prize. Slowthai wystąpi 12 sierpnia. 

OIO to sceniczna supergrupa, stworzona przez trzy wyjątkowe indywidualności. Otsochodzi, Young Igi i OKI to reprezentanci młodego pokolenia, które bez kompleksów wdarło się na muzyczny parnas. Jako soliści należą do najpopularniejszych polskich raperów. Każdy z osobna – w krótkim czasie – osiągnął artystyczny sukces, zrzeszając wokół siebie miliony wiernych słuchaczy. Ich zespołowy projekt to wybuchowa mieszanka stylów i charyzmy, gdzie wspólnym mianownikiem jest próba przełamania muzycznych barier i nowatorskiego spojrzenia na polski hip-hop. Owocem wielu studyjnych sesji nagraniowych jest płyta, która ukaże się 7 maja 2021 roku, a grupa wystąpi 14 sierpnia. 

„Wraz z rosnącą liczbą wykonywanych szczepień patrzymy optymistycznie na tegoroczne wakacje. W całej Europie organizatorzy planują duże koncerty plenerowe, które z dużym prawdopodobieństwem mają szansę się obyć. Jesteśmy przekonani, że dzięki postępującemu programowi szczepień i kilku miesięcy, które dzielą nas od startu tegorocznej edycji, sytuacja w naszym kraju poprawi się. Pozytywne scenariusze dotyczące terminu uzyskania odporności populacyjnej pozwolą nam na to, aby spotkać się bez przeszkód na FEST Festiwalu. 

Dodatkowo dla Waszego bezpieczeństwa i komfortu planujemy między innymi znacznie powiększyć teren festiwalu oraz zmniejszyć liczbę biletów dostępnych w sprzedaży” – informuje organizator Follow The Step. 

Więcej informacji na oficjalnej stronie organizatora: 
Źródło: Universal Music Polska