AURORA z singlem „Some Type of Skin”

Źródło: Universal Music Polska
03/22/24

AURORA z singlem „Some Type of Skin”

Artystka wystąpi na tegorocznym festiwalu Glastonbury.

Alt-popowa sensacja AURORA prezentuje nowy singiel „Some Type of Skin” wydany nakładem Decca Records/Glassnote/Petroleum. Piosenka miała premierę na antenie BBC Radio 1 w programie Clary Amfo, w którym zadebiutowała jako „najgorętsze nagranie”. Singiel jest mrocznym, electropopowym kawałkiem, w którym AURORA porusza temat konfliktu między wrażliwością, a odpornością emocjonalną.

Współproducentem „Some Type of Skin” jest Chris Greatti (YUNGBLUD, Grimes, blink-182, Willow), za miks odpowiada Mitch McCarthy (Olivia Rodrigo, Lady Gaga, Conan Gray). W utworze artystkę wokalnie wsparła eksperymentalna londyńska grupa Shards. AURORA zaprezentowała utwór na żywo po raz pierwszy w trakcie kameralnego koncertu, będącego częścią BRITs Week 2024. Wydarzenie było charytatywną imprezą, z której dochód przeznaczono na rzecz organizacji War Child. Publiczność zgromadzona w londyńskim Lafayette była zachwycona piosenką. Teraz mogą jej posłuchać wszyscy.

– Zawsze powtarzano mi, że powinnam zbudować sobie jakiegoś rodzaju skórę. Odkąd pamiętam, byłam bardzo połączona ze światem, nie wiedząc do końca, gdzie on się kończy, a zaczynam ja. Piosenka opowiada o tym, że takich sytuacji jest bardzo wiele. I to jest wspaniałe. Bycie człowiekiem to przepyszna sprawa, nawet jeśli to więcej, niż ktokolwiek jest w stanie znieść. Mój Boże, to naprawdę bardzo dużo – komentuje AURORA.

Singiel trafił do sieci wraz z klipem wyreżyserowanym przez Kayeha Nabatiana (The Barr Brothers). – Kayeh jest moją bratnią duszą z innego świata. Kiedy nasze myśli się krzyżują, zawsze powstaje coś wspaniałego. Cudownie było ponownie połączyć się z nim umysłami i wizualnie ożywić samotność – mówi teledysku AURORA.

AURORA wystąpi w tym roku po raz trzeci w karierze na festiwalu Glastonbury. Artystka znalazła się także w line-upie m.in. duńskiego Roskilde Festivalu i japońskiego Summer Sonic.

Artystka jest obecnie w krótkiej, złożonej z dziesięciu wyprzedanych koncertów trasie po Norwegii. Nadchodzący album będzie następcą wydanego w 2022 r. „The Gods We Can Touch”, które było największym sukcesem w dotychczasowej karierze AURORY. Płyta dotarła do Top 10 zestawienia UH Charts. „The Gods We Can Touch” to także tytuł debiutanckiej książki artystki. Zainteresowanie tytułem było tak duże, że wyprodukowane 14 tys. egzemplarzy rozeszło się na pniu i wydawca musiał szybko domawiać dodruk książki.

Od czasu nawiązania współpracy z Decca Records/Glassnote w 2014 r., grono fanów AURORY nieustannie rośnie. Artystka zachwyca nowe pokolenie swoją aktywnością w mediach społecznościowych, koncertami na całym świecie, uderzającymi i pełnymi życia tekstami, a także absolutnie unikatowym wizerunkiem scenicznym. Wychowana w otoczeniu lasów i gór w pobliżu norweskiego Bergen Aurora Aksnes potrafiła przekuć swoją indywidualność, niezależność i siłę ducha w platynowe płyty, ponad milion sprzedanych albumów, 12,6 miliona słuchaczy miesięcznie i imponującą liczbę ponad 10 mld streamów.

Sukces mającej na koncie debiutancką książkę, trzy pełnowymiarowe albumy i nominację do Oscara (za „Into the Unknown” z „Krainy lodu 2”) AURORY zdaje się nie mieć granic. „Your Blood”, „The Conflict of The Mind”, a teraz także „Some Type of Skin” wyznaczają nowy kierunek ekscytującej muzycznej podróży tej młodej artystki.

blank