AVALAN ROKSTON łączą siły z Mobym

Źródło: Universal Music Polska
02/07/24

AVALAN ROKSTON łączą siły z Mobym

Nowa wersja klasycznego „Why Does My Heart Feel So Bad?” już dostępna.

W sieci pojawiła się nowa wersja wielkiego hitu „Why Does My Heart Feel So Bad?”, będąca owocem współpracy duetu AVALAN ROKSTON z autorem oryginału – Mobym.

– Pierwotnie wydaliśmy „WDMHFSB” ze znanym na całym świecie samplem 3 listopada. Usunęliśmy go jednak, ponieważ pojawiła się możliwość połączenia sił z samym Mobym. On tak bardzo pokochał naszą wersję, że zdecydował się wystąpić w niej jako gość. To spełnienie naszych marzeń. Możliwość wykorzystania oryginalnego, kultowego sampla i dołączenie do utworu Moby’ego jest po prostu szalone – komentują artyści.

AVALAN ROKSTON to duet nominowanego do Grammy wokalisty i producenta Avalana z songwriterem Rokstonem. Ta utalentowana dwójka skrzyżowała swoje ścieżki w Amsterdamie w 2022 r., udając się razem do studia nagraniowego. Muzyczna podróż AVALAN ROKSTON rozpoczęła się właśnie od „WDMHFSB” – hymnu ich pokolenia. Reinterpretacja tytułu podkreśla melancholijny charakter nagrania, a jednocześnie dodaje mu ekspansywnej energii, niesionej przez głęboki bas.

Oryginalny utwór Moby’ego ma obecnie ponad 120 mln streamów na samym Spotify. Piosenka dotarła do trzeciego miejsca listy przebojów w Stanach, znajdowała się w Top 10 w Wielkiej Brytanii i Top 5 w Holandii.

Avalan pracował m.in. z Arminem van Buurenem, tymczasem Rokston jest jednym z najbardziej obiecujących młodych producentów muzyki tanecznej w Niemczech. AVALAN ROKSTON jest zainspirowanym wspólną pasją do elektronicznej muzyki tanecznej i popu połączeniem ich dotychczasowych karier artystycznych. Historia duetu rozpoczęła się od spotkania w trakcie lockdownu w 2022 r. To właśnie wówczas artyści będąc w Amsterdamie, odkryli, jak dużo ich łączy.

Obaj artyści są nie tylko utalentowanymi songwriterami i producentami, ale także multiinstrumentalistami, którzy nadać wyjątkowy smak swoim utworom i występom na żywo. Muzyka duetu łączy wszystko co najlepsze w setach DJ-skich i koncertach w nowy, kreatywny sposób. AVALAN ROKSTON znaleźli idealną równowagę między energetycznymi, autentycznymi miksami i elementami koncertów, które angażują publiczność.

Charakterystyczne brzmienie duetu jest fuzją popowego wokalu i świetnych elektronicznych produkcji tanecznych, w których słychać inspiracje wywodzące się z różnych gatunków – trance’u, melodyjnego techno czy z muzyki filmowej.

blank