Awaria cewki zaworu zwrotnego na Bieliku I uziemiła mieszkańców

Świnoujście – iswinoujscie.pl » Awaria cewki zaworu zwrotnego na Bieliku I uziemiła mieszkańców


iswinoujscie.pl • Poniedziałek [23.11.2020, 14:56:48] • Świnoujście

Awaria cewki zaworu zwrotnego na Bieliku I uziemiła mieszkańców

fot. Sławomir Ryfczyński

O wyjątkowym pechu mogły mówić osoby, które chciały się przeprawić w sobotnie przedpołudnie promem Bielik z Warszowa do Świnoujścia. Bielik I miał awarię. Zdarzenie opisywaliśmy już na łamach portalu iswinoujscie.pl Teraz jednak przyszedł czas na wyjaśnienia żeglugi. Jak informuje, dyrektor Żeglugi Świnoujskiej, prom miał awarię cewki zaworu zwrotnego i nie mógł opuścić stanowiska nr 1 na Warszowie.

– Do momentu naprawy przeprawę miejską wspomógł prom „Karsibór II”, pływający na zmianę z promem „Bielik III”. Niestety czas niezbędny na wprowadzenie do serwisu „Karsibora” i  konieczność skompletowania brakującej załogi spowodował przerwę w funkcjonowaniu przeprawy. W tym czasie wszystkie samochody kierowane były na przeprawę „Centrum-Karsibór” – dodaje Paweł Szynkaruk.

Dyrektor Żeglugi Świnoujskiej przeprasza też wszystkich pasażerów za problemy spowodowane czasowym wyłączeniem przeprawy.

źródło: www.iswinoujscie.pl

■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. – planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 – 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem ■

■ Ogrody działkowe Nad Zalewem z przerwą w dostawie prądu 24 listopada ENEA Operator sp. z o.o. – planowane wyłączenia. Obszar Świnoujście w dniach: 2020-11-24, w godzinach: 24 lis 08:00 – 24 lis 17:00 w miejscowości Świnoujście ogrody działkowe Nad Zalewem■ Piątek: Świnoujski strajk kobiet protestował z hasłem: Macie krew na rękach. Część uczestników została spisana przez policję ■ Co za czasy. Nie było wolnej karetki, a 71 – letniego mężczyznę do śmigłowca LPR-u przewieziono prywatnym samochodem w asyście wozów strażackich! Zobacz film! ■ Rada Miasta Świnoujście jednogłośnie przyjęła apel do Premiera Rządu R.P. o natychmiastowe wstrzymanie przetargu na tereny świnoujskiego oddziału Morskiej Stoczni Remontowej „Gryfia”S.A. ■ Infolinia dla Seniorów powyżej 70 lat: w ramach programu „Wspieraj Seniora” – 22 505 11 11 Jeśli jesteś Seniorem, który skończył 70 rok życia, nie masz rodziny, znajomych lub sąsiadów, którzy mogliby Ci pomóc w zakupach, zadzwoń na infolinię ■ Z informacji przekazanych nam przez poznańską prokuraturę wynika, że w trakcie brawurowej akcji żandarmów zatrzymano 5 osób: 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne oraz zarekwirowano kokainę i marihuanę. Sprawa może mieć charakter rozwojowy, w tle pojawiają się poważne zarzuty. Zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące posiadania, wprowadzenia do obrotu substancji psychotropowych, udzielania środków innym osobom oraz udzielania celem osiągnięcia korzyści majątkowej lub osobistej. – Wszczęte 25 października śledztwo dotyczy wprowadzenia do obrotu w Świnoujściu i Wolinie substancji psychotropowych, w tym kokaina i inne. Śledztwo prowadzi oddział Żandarmerii Wojskowej w Szczecinie, zatrzymano 3 żołnierzy i 2 osoby cywilne przedstawiono im zarzuty z art. 56 ust.1, art. 58. ust. 1, art. 59 ust. 1 i 62. ust. 1 ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. W trakcie przeszukań zabezpieczono narkotyki: marihuanę i kokainę – informuje rzecznik poznańskiej prokuratury, Łukasz Wawrzyniak ■ Ponad 200 pracowników i 100 kooperantów stoczni na bruk? Przyszły nabywca terenów stoczniowych w Świnoujściu nie będzie mógł prowadzić na nich działalności stoczniowej. – Ta decyzja będzie miała istotny wpływ na stan zachodniopomorskiej gospodarki morskiej – alarmuje Zachodniopomorski Klaster Morski. I pisze list otwarty ■

Let’s block ads! (Why?)

Źródło: iswinoujscie.pl