Awaria pomp wodnych przyczyną zalewania ulicy Steyera w Świnoujściu – Urząd Miasta zapewnia, że problem jest rozwiązywany

Awaria pomp wodnych przyczyną zalewania ulicy Steyera w Świnoujściu - Urząd Miasta zapewnia, że problem jest rozwiązywany
Otrzymaliśmy informację od naszych czytelników, że ulica Steyera w Świnoujściu regularnie jest zalewana, a przyczyną tego są zrzuty wód deszczowych ze zbiorników przy Tunelu. Czy jest to prawda i dlaczego takie rozwiązanie zostało przyjęte? Czy mieszkańcy mogą spodziewać się, że ta sytuacja będzie się powtarzać i co miasto zamierza zrobić, aby naprawić ten problem?

Zalanie ulicy Steyera w Świnoujściu było spowodowane awarią pompowni wód deszczowych – informuje Urząd Miasta. Jak wyjaśnia Jarosław Jaz, rzecznik prasowy Prezydenta Miasta Świnoujście, awaria polegała na braku możliwości pracy pomp w trybie automatycznym, co skutkowało tym, że pompy pracowały tylko w trybie ręcznym.

Problem ten został już zgłoszony do Wykonawcy Obwodnicy Wschodniej i jest obecnie w trakcie usuwania w ramach gwarancji. Urząd Miasta zapewnia mieszkańców, że podejmuje wszelkie niezbędne działania, aby rozwiązać problem z zalewaniem ulicy Steyera.

źródło: www.iswinoujscie.pl