Awaria sieci cieplnej w Świnoujściu: brak (ciepłej wody) dla Śródmieścia i Dzielnicy Nadmorskiej

Awaria sieci cieplnej w Świnoujściu: brak (ciepłej wody) dla Śródmieścia i Dzielnicy Nadmorskiej
Świnoujście, 20 lipca 2023 – Dzisiaj przed godziną 15, podczas prac ziemnych prowadzonych przez Grupę Energetyczną Brzostek na ulicy Wybrzeże Władysława IV, doszło do uszkodzenia sieci cieplnej należącej do PEC. Ta nieoczekiwana awaria oznacza brak dostaw ciepła, w tym ciepłej wody, dla mieszkańców całego Śródmieścia oraz Dzielnicy Nadmorskiej.

Zaraz po uszkodzeniu, PEC Świnoujście rozpoczął działania mające na celu naprawę sieci. Aktualnie trwają intensywne prace, mające na celu jak najszybsze przywrócenie normalnego funkcjonowania systemu ciepłowniczego.

W związku z tym, ulica Wybrzeże Władysława IV, na odcinku między ulicami Rybaki a Marynarzy, została do odwołania zamknięta dla ruchu samochodowego. Powstała sytuacja wymagała wprowadzenia objazdów dla kierowców, które zostały przewidziane ulicą Steyera oraz Grunwaldzką.

Dla mieszkańców dotkniętych awarią, jest to sytuacja wymagająca cierpliwości. PEC Świnoujście zapewnia jednak, że wszystkie możliwe środki są podejmowane, aby jak najszybciej usunąć awarię i przywrócić normalne dostawy ciepła.

Zachęcamy do śledzenia aktualnych informacji i komunikatów wydawanych przez PEC Świnoujście oraz lokalne media. Jak na razie nie ma informacji, kiedy dostawy ciepła zostaną w pełni przywrócone, ale specjaliści z PEC pracują nieprzerwanie, aby zminimalizować czas przerwy.

Apelujemy do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności na objazdach, a także cierpliwość i zrozumienie dla utrudnień, jakie niesie za sobą ta sytuacja. Wszystkim mieszkańcom dotkniętym awarią dziękujemy za wyrozumiałość i współpracę w tym trudnym czasie.

Będziemy kontynuować dostarczanie aktualizacji na temat sytuacji, jak tylko będą dostępne nowe informacje.

źródło: www.iswinoujscie.plŹródło: iswinoujscie.pl