Awaria systemu w urzędach pocztowych została naprawiona

Awaria systemu w urzędach pocztowych została naprawiona
Wiele osób, które chciały na poczcie kupić znaczki, odchodziło od okienek "z kwitkiem", nie mogąc nabyć potrzebnych artykułów. Widniejąca na tablicy informacja głosiła, że awarii uległ system. W związku z tym zaczęły się przez mieszkańców mnożyć domysły: co się wydarzyło na poczcie, że nie działa Czy zostały utracone wszystkie dane w komputerze? Czy nie wykonano kopii zapasowych? Czy zhakowano serwer? Jak długo będzie ta awaria jeszcze trwała Jakie straty poniosła z tego powodu Poczta Polska W piątek o wyjaśnienia poprosiliśmy Biuro Prasowe Poczty Polskiej S.A. Oto odpowiedź:

– Uprzejmie informujemy, że przywróciliśmy już pełną funkcjonalność w zakresie świadczonych usług w UP Świnoujście 1 oraz jego filiach, a także w Agencjach Pocztowych. Awarii uległ serwer, a do jego naprawy niezbędne okazało się wsparcie dostawcy oprogramowania. Zaistniały problem nie wynikał z próby nieuprawnionego dostępu do zasobów teleinformatycznych Spółki. Dane naszych Klientów nie były i nie są zagrożone.
Klientów, którzy nie mogli skorzystać z pełni świadczonych przez Pocztę Polską usług wskutek tej awarii, najmocniej przepraszamy.

źródło: www.iswinoujscie.pl