Baby Queen z nowym singlem „Raw Thoughts”

01/18/21

Baby Queen z nowym singlem „Raw Thoughts”

Pochodząca z RPA i mieszkająca w Londynie Baby Queen prezentuje nowy singiel „Raw Thoughts”. To pierwszy nowy materiał artystki od czasu wydania EP-ki „Medicine” w listopadzie 2020.

O swoim najnowszym utworze Bella Latham (bo tak naprawdę nazywa się artystka) mówi:

„Raw Thoughts” to prawdopodobnie najważniejszy z moich wydanych dotychczas singli. Ten utwór był katalizatorem brzmienia Baby Queen. Napisałam go na początku 2018 i prawdopodobnie nigdy nie wydam utworu napisanego jeszcze wcześniej. Był to dla mnie istny dar z niebios. Dzień wcześniej byłam na imprezie życia i obudziłam się z koszmarnym kacem. Wydaje mi się, że do tego momentu nie zdawałam sobie sprawy, co oznacza prawdziwa impreza. Byłam naiwna i niewinna, a ten moment wszystko zmienił. Przechodziłam przez bardzo bolesne rozstanie, a odkrycie imprezowania było dla mnie jak odkrycie wolności. Chodziłam do miejsc, w których mój eks nigdy nie był, poznawałam ludzi, których on nigdy by nie poznał i robiłam rzeczy, od których były dostałby gęsiej skórki. Wydaje mi się, że odurzyłam się tym poczuciem niebezpieczeństwa. Zdałam sobie sprawę, że mogę być kim chcę i robić co chcę, choć tak naprawdę jedyne, czego pragnęłam, to by mój były partner do mnie wrócił. Piosenkę „Raw Thoughts”, mówiąc brzydko i obrazowo, wyrzygałam z siebie po tej wielkiej imprezie. Byłam częściowo podekscytowana, częściowo umierająca i częściowo bardzo zawstydzona, że w pewnym sensie zdradziłam swoją niewinność. „Raw Thoughts” to połączenie każdego z tych uczuć. Euforia miesza się z głębokim smutkiem. To brzmi jak moment, w którym wszystko się zmienia, bo tak było, chociaż wówczas jeszcze o tym nie wiedziałam. Dlatego stwierdziłam, że ten utwór będzie najlepszym sposobem na rozpoczęcie 2021 roku.

„Raw Thoughts” to inne oblicze Baby Queen. Na EP-ce „Medicine” artystka bardziej obserwowała, natomiast w nowym singlu jest szczera i boleśnie bezpośrednia. Utwór przebył bardzo długą drogę od momentu, w którym Bella wysłała surowe demo na Soundcloudzie swojemu producentowi, King Edowi, jednak duch kawałka pozostał. Przemienił się on jednak w rasowy popowy banger: – Jest to w pewien sposób magiczne, że pisanie oraz wydawanie tego kawałka to początki dwóch zupełnie różnych dróg. „Raw Thoughts” to Baby Queen – podsumowuje wokalistka.

Baby Queen została ogłoszona jednym z najbardziej ekscytujących nazwisk popu. Typuje się ją także na gwiazdę 2021 w takich mediach jak NME, „GQ Hype”, „CLASH”, DIY, The Line of Best Fit, „The Sun”, czy „Evening Standard”. „DORK” zamieścił artystkę na okładce numeru pod hasłem „Hype”.

Źródło: Universal Music Polska