Bajkowa zima zawitała do Świnoujścia

Bajkowa zima zawitała do Świnoujścia
Sobotni atak zimy nie ucieszył kierowców ani służb komunalnych. Uradował za to dzieci. Pierwsze bałwanki maluchy lepiły już po południu na Placu Wolności. Rodzice z milusińskimi wylegli na place i skwery by dzieci mogły pofiglować w białym puchu. Bajkowa zima to radość dla jednych i utrapienie dla tych, którzy odpowiadają za zimowe utrzymanie ulic i chodników. Do zmierzchu na ulicach nie spotkaliśmy ludzi ani maszyn.

Śnieżyca sprawiła, że wielu mieszkańców wolało pozostać w domu, nawet gdy była potrzeba kupienia czegokolwiek. Ci jednak, którzy choć przez chwilę przespacerowali się po centrum, w parku albo wzdłuż osiedlowej zieleni mieli okazję poczuć się jak w Zakopanem.
Bajkowa zima zawitała do Świnoujścia [1]

Ośnieżone drzewa, zwłaszcza iglaste choiny przybrały białą szatę niczym smreki z Zakopanego. Skrzący biały puch zrobił wrażenie na mieszkańcach. Takich „pocztówkowych" zim dawno już nie mieliśmy. Mamy nadzieję, że śnieg odpuści w najbliższych dniach i powróci do nas na Boże Narodzenie.Bajkowa zima zawitała do Świnoujścia [2]

źródło: www.iswinoujscie.pl