Beastie Boys świętują 30-lecie „Ill Communication”

Źródło: Universal Music Polska
06/05/24

Beastie Boys świętują 30-lecie „Ill Communication”

Wydawnictwo ukaże się 26 lipca 2024.

Wydany 31 maja 1994 r. „Ill Communication” był czymś znacznie więcej niż tylko albumem, który pozwolił Beastie Boys wrócić na pierwsze miejsce notowania Billboard 200. W krótkim czasie czwarty album Michaela „Mike’a D” Diamonda, Adama „Adrocka” Horoviza” i Adama „MCA” Yaucha stał się multiplatynowym gigantem, który przeniknął do każdego aspektu popkultury.

Sukces „Ill Communication” napędzał fenomenalny singiel „Sabotage” i towarzyszący mu klip. Spike Jonze i Nathaniel Hornblower stworzyli małe dzieło sztuki, nawiązujące do seriali policyjnych z lat 70.

„Rolling Stone” nazwał album album „ścieżką dźwiękową na lato”, przyznając mu wysoką ocenę 4/5. Materiał spodobał się nie tylko krytykom, ale przede wszystkim fanom, którzy zachwycili się takimi hitami jak „Sure Shot”, będącym hołdem dla Jimmy’ego Smitha „Root Down” czy nagranym z Q-Tipem „Get It Together”. Po premierze Beastie Boys trafili na okładkę „Vibe”. Redakcja okrzyknęła ich wówczas „prawdopodobnie najbardziej konsekwentnie innowacyjnymi muzykami, jacy wyłonili się z hip-hopu”. To określenia pasuje do „Ill Communication” także dziś. Album zachwyca eklektyzmem kolejne pokolenia słuchaczy, którzy doceniają wysublimowane instrumentale („Sabrosa”, „Ricky’s Theme”) pędzące na złamanie karku hardcore punkowe „Tough Guy”, „Heart Attack Man” czy znajdujące się na zupełnie innym muzycznym biegunie „Bodhisattva Vow” bądź „Shambala”. 30 lat po premierze „Ill Communication” nadal rośnie w siłę, wpływając na kolejne pokolenia artystów i słuchaczy.

Grand Royal, Capitol Records i UMe uczciły 30. rocznicę wydania „Ill Communication”, zapowiadając jej wyjątkowe wznowienie w formacie 3LP Deluxe Edition, na które trafi rzadka wersja albumu wydana pochodząca z 2009 r. Od dawna niedostępne i poszukiwane przez fanów oraz kolekcjonerów wydanie ma okładkę soczewkową i zawiera dodatkowy winyl z 12 rarytasami (koncertową wersję „The Maestro” z wydanego w 1992 r. „Check Your Head”, „Mullet Head” dziesięć innych kawałków, w tym remiksów i utworów ze stron B singli). Całość zostanie wytłoczona na 180g płytach i zapakowana w sztywny slipcase.

Odpal gramofon i delektuj się świętowaniem 30. Rocznicy wydania „Ill Communication” wspólnie z Beastie Boys i znakomitym gronem ich współpracowników (poza wspomnianym Q-Tipem w pracach nad krążkiem zespół wsparli Mario Coldato Jr., Money Mark, Eric Bobo, Amery „AWOL” Smith, Eugene Gore i Biz Markie). Nie możesz i nie chcesz przestać, więc nie przestawaj.

Opis produktowy:

Wydana z okazji 30. rocznicy premiery mutliplatynowego „Ill Communication” Beastie Boys limitowana edycja deluxe zawiera rzadką wersję albumu pochodzącą z 2009 r. Od dawna niedostępna i poszukiwana przez fanów i kolekcjonerów edycja ma okładkę soczewkową. Wydawnictwo wzbogacono o dodatkowy winyl z 12 utworami (remiksy, strony B i rarytasy). Całość jest wytłoczona na 180g winylach i zapakowania w sztywny slipcase.

3LP Deluxe:

Disc 1

1. Sure Shot (Side A)

2. Tough Guy (Side A)

3. B-Boys Makin’ With The Freak Freak (Side A)

4. Bobo On The Corner (Side A)

5. Root Down (Side A)

6. Sabotage (Side B)

7. Get It Together (Side B)

8. Sabrosa (Side B)

9. The Update (Side B)

10. Futterman’s Rule (Side B)

Disc 2

1. Alright Hear This (Side C)

2. Eugene’s Lament (Side C)

3. Flute Loop (Side C)

4. Do It (Side C)

5. Ricky’s Theme (Side C)

6. Heart Attack Man (Side D)

7. The Scoop (Side D)

8. Shambala (Side D)

9. Bodhisattva Vow (Side D)

10. Transitions (Side D)

Disc 3

1. Root Down (Free Zone Mix) (Side E)

2. Resolution Time (Side E)

3. Get It Together (Buck-Wild Remix) (Side E)

4. Dope Little Song (Side E)

5. Sure Shot (European B-Boy Mix) (Side E)

6. Heart Attack Man (Unplugged) (Side E)

7. The Vibes (Side F)

8. Atwater Basketball Association File No. 172-C (Side F)

9. Heart Attack Man (Live) (Side F)

10. The Maestro (Live) (Side F)

11. Mullet Head (Side F)

12. Sure Shot (European B-Boy Instrumental) (Side F)

blank